قطعه پوليس شهرداري کابل به اتهام فساد لغو شده است

 

داوود سلطان‌زوي، شهردار کابل تأييد کرد که قطعه پوليسي که براي جلوگيري از تخلفات شهري در چارچوب شهرداري فعالت داشت، به اتهام فساد لغو شده است.

آقاي سلطان زوي، هفته گذشته، هنگام ارايه پاسخ به سوالات نماينده‌گان در مورد کارکردهاي شهرداري، گفت که قطعه پوليس شهرداري لغو شده و دوباره به فرماندهي پوليس کابل واگذار شده است.

آقاي سلطان زوي در آن نشست دليل لغو اين قطعه را ارايه نکرد، اما هم اکنون در گفت‌وگو با «بي‌بي‌سي» گفته است که اين قطعه به اتهام «فساد، کم‌کاري و رشوه‌ستاني» از سوي شوراي امنيت ملي لغو شده است.

او گفته که قطعه ياد شده نه تنها نتوانسته فساد و مشکلات را کاهش دهد، بلکه خود سبب «ترويج بيشتر فساد و رشوه‌ستاني» شده که اسناد آن از سوي شهرداري به نهادهاي عدلي و قضايي ارايه خواهد شد.

وزارت امور داخله، ماه سرطان سال گذشته، پس از امضاي يک تفاهم‌نامه قطعه خاص 409 نفري پوليس ايجاد کرد که در چارچوب شهرداري کابل فعاليت کرده و از تخلفات شهري به ويژه ساخت و ساز جلوگيري کند.

شهرداري کابل همچنان گفته که بسياري از ساختمان‌هاي که در دو دهه پسين در شهر کابل اعمار شده يا در حال ساخت اند، “مافياي مسکن” در آن دست دارند. به گفته او، اين ساختمان‌ها خلاف نورم‌هاي ماستر پلان شهري ساخته شده و غيرمعياري اند.

قوانين افغانستان افرادي را که اقدام به ساخت بلندمنزل مي‌کنند، مکلف کرده است تا مسايل ايمني را در ساختمان‌هاي خود در نظر بگيرند. گزارش‌ها درباره صاحبان اين بلند منزل‌ها وجود دارد که با پرداخت پول به قانون و معيارهاي ساختماني را دور زده‌اند.

مسوولان شهرداري کابل پيش از اين گفته که مالک بسياري از اين ساختمان‌ها “زورمندان” دولتي و غير دولتي‌اند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید