گسترش فعاليت داعش در درزاب مردم را با کمبود مواد خوراکي و ادويه روبرو کرده‎است

مقامات محلي ولايت جوزجان مي‌گويند که در اثر حملات گروه داعش بسياري از خانواده‌ها در منازل‌شان گير مانده و به شدت با کمبود مواد خوراکي و ادويه روبرو استند.
باز محمد داور سرپرست ولسوالي درزاب مي‌گويد که تمامي مکاتب در اين ولسوالي مسدود شده و نزديک به 80 درصد افراد ملکي به مناطق ديگر مهاجر شده‎اند.
وي گفت: تقريباً يک هزار داعشي در ولسوالي درزاب تجمع و تعرض دارند در نزديکي فرماندهي پوليس داعشي‌ها تسلط دارند، مکاتب ولسوالي درزاب را مسدود کرده و 18 هزار و 500 شاگرد ما از تعليم محروم مي‌مانند. داعشيان افراد ازبيکستاني، چيچيني و پاکستاني استند، 120 هزار نفر نفوس ولسوالي درزاب است که 80 درصد‌ شان مهاجر شده‌اند.
پيش از اين گزارش‌هاي منتشر شده‌اند که جنگجويان گروه داعش و طالب از ولسوالي‌هاي درزاب و قوش تيپه نزديک به 32 فرد غيرنظامي را گروگان گرفته اند، اما مقامات جوزجان اين را رد مي‌کنند.
جنرال دولت وزيري سخنگوي وزارت دفاع به راديو آزادي گفت که براي سرکوب گروه داعش در جوزجان عمليات بزرگ نظامي آغاز شده و به زودي به نگراني‌هاي مردم پايان داده مي‌شود.
وي افزود: ما عمليات را در جوزجان آغاز کرده‌ايم، به دشمنان تلفات سنگين وارد شده‌است و به زودي نگراني‌هاي موجود نزد مردم از بين برده مي‌شود، براي داعش در گذشته هم تلفات سنگين وارد شده‌است، فرماندهان شان کشته شده و در حال حاضر عمليات نظامي و تصفيه‌اي ما جريان دارد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید