موج تازه ویروس کرونا؛ برخی کشورها از موارد تازه خبر داده اند

 

شماری از کشورهای جهان از موارد تازه ابتلا به ویروس کرونا خبر داده اند. در 24 ساعت گذشته، 357 مورد تازه در آسترالیا ثبت شده است. مقام های آلمانی هم نسبت به احتمال موج تازه کووید 19 در این کشور هشدار داده اند.

برخی مقام های آلمانی هشدار داده اند که احتمال موج تازه گسترش ویروس کرونا در این کشور موجود می باشد. از این میان میشایل کریتچمر، نخست وزیر ایالت زاکسن گفته است که موج تازه ویروس کرونا در این کشور گسترش یافته است. این سیاستمدار حزب سوسیال دموکرات آلمان دیروز شنبه  گفت: «موج دوم ویروس کرونا آغاز شده است. ما همه روزه موارد تازه ابتلا به این ویروس را شاهد هستیم که این امر می تواند به زودی آمار مبتلایان را خیلی بالا ببرد.»

بر بنیاد معلومات انستیتیوت رابرت کوخ در آلمان، در یک شبانه روز 781 مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است. از شیوع این ویروس تا به حال، آمار مبتلایان در 16 ایالت این کشور به کم تر از 205 هزار تن رسیده است.

در یک شبانه روز گذشته، پنج تن در ایالت ویکتوریا در آسترالیا در نتیجه بیماری کووید 19 جان باخته اند. مقام های این کشور گفته اند که در 24 ساعت گذشته، 357 مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده اند. دانیل اندریوز، نخست وزیر این ایالت اعمال محدودیت های بیشتر را رد کرده، اما تاکید نموده است که پوشیدن اجباری ماسک، استراتیژی کنونی است که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا باید عملی شود. در حال حاضر، نزدیک به 4000 قضیه مثبت کووید 19 در این ایالت ثبت می باشد که از این میان، 313 تن آنان را کارمندان صحی تشکیل می دهند.

برازیل پس از ایالات متحده امریکا، در جایگاه دوم در جهان قرار گرفته است. در یک شبانه روز گذشته، بیش از 50 هزار نتیجه آزمایش کرونا در برازیل مثبت ارزیابی شده اند. در این مدت، 1156 بیمار ویروس کرونا جان باخته اند. در مجموع بیش از 2.3 میلیون شهروند در این کشور بزرگ امریکای لاتین به ویروس کرونا مبتلا شده اند که رقم جان باخته‌گان ناشی از این ویروس و مشکلات تنفسی به بیش از 85 هزار نفر می رسد.

مقام های روسیه اعلام کردند که در 24 ساعت گذشته، 5871 مورد جدید کرونا در این کشور مثبت ارزیابی شده اند. آمار قربانیان در یک شبانه روز، به 146 نفر رسیده است. آمار مجموعی مبتلایان به کووید 19 در روسیه، 806 هزار و 720 مورد گزارش شده و رقم کلی قربانیان به کم تر از 13 هزار و 200 نفر می رسد.

از ماه مارچ سال روان میلادی تا حال، بالاترین رقم مبتلایان به کووید 19 روز شنبه در کوریای جنوبی به ثبت رسید. در یک شبانه روز گذشته، نتایج آزمایش 113 مورد مثبت اعلام گردیدند. مرکز پیشگیری  و کنترل بیماری در این کشور اعلام کرد که 86 مورد این بیماری، از کشورهای دیگر وارد کوریای جنوبی شده بودند. 36 تن این افراد از عراق و 32 نفر دیگر شان از روسیه به این کشور برگشته بودند. با ثبت آمار تازه، رقم کلی در کوریای جنوبی به 14 هزار و 92 مورد رسید.

مقام های جاپانی هم تایید کرده اند که در 24 ساعت گذشته، 295 مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید