شمار مبتلايان به ويروس‌کرونا درکشور، به 36هزار و 263 نفر رسيد

 

وزارت صحت عامه کشور از ثبت 106 واقعه مثبت کوويد19 در يک‌شبانه روزگذشته خبر داد.

معصومه جعفري، معاون سخن‌گوي اين وزارت روز دوشنبه (ششم اسد) در يک نشست خبري در کابل، گفت که اين واقعات در 12 ولايت به ثبت رسيده اند که با اين حساب، شمارمبتلايان به ويروس‌کرونا در کشور به 36هزار و 263 نفر رسيده است.

خانم جعفري همچنان گفت که در يک شبانه‌روزگذشته، چهار نفر در ولايت غور، سه نفر در کابل دو نفر در بلخ و يک تن ديگر در هرات در اثر اين ويروس جان باخته اند که با اين موارد جديد، رقم مرگ و مير ناشي از کوويد19 در افغانستان به 1269 مورد افزايش يافته است.

بر اساس معلومات وزارت صحت افغانستان از آغاز شيوع ويروس‌کرونا تا اکنون 25هزار و 198 نفر دوباره سلامتي شان را به دست آورده اند که 18 تن آن در يک روز گذشته ثبت شده است.

اين در حالي است که روزگذشته سرپرست وزارت صحت کشور گفت که ويروس‌کرونا هنوز هم بسياري از مردم را تهديد مي‌کند و از شهروندان اين کشور خواست که بايد توصيه‌هاي اين وزارت را جدي بگيرند.

احمدجواد عثماني گفت: “در ايام عيد قربان باز هم پيام ما اين است که مردم، رسانه‌ها و تمام والي‌ها، وزارت صحت را کمک کنند تا بتوانيم که از اجتماع، روي بوسي، بغل‌کشي جلوگيري کنيم”.

او تاکيد کرد که کاهش شمار واقعات مثبت ويروس‌کرونا در روزهاي گذشته، به معني بيرون شدن از بحران ويروس‌کرونا نيست و اين ويروس درحال حاضر در ميان تمامي افغان‌ها سرايت کرده است.

ويروس‌کرونا براي نخستين بار در دسمبر 2019 ميلادي در شهر ووهان ايالت هوبي چين شيوع يافت و سپس با گسترش در سراسر جهان به همه‌گيري مرگبار تبديل شد.

بر اساس آمار دانشگاه جانس هاپکينز ايالات متحده امريکا، تا کنون، در 188 کشور و قلم‌رو، جان بيش از 648 هزار نفر را گرفته و اضافه از 16 ميليون و 264هزار نفر ديگر به آن مصاب شده اند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید