سازمان صحي جهان: تأثير ويروس کرونا بر صحت مردم و اقتصاد کشورها ديرپا خواهد بود

 

سازمان صحي جهان گفته است که ويروس کرونا شايد براي مدت طولاني باقي بماند.

ارزيابي در اين باره، پس از آن نشر شد که شش ماه از اعلام وضعيت اضطراري جهاني پس از همه گيري اين ويروس از سوي اين سازمان گذشت.

تيدروس ادهانوم گيبريسوس رييس سازمان صحي جهان مي‌گويد که تأثير ويروس کرونا بر صحت مردم و اقتصاد کشور ها، ديرپا خواهد بود.

گيبريسوس در آستانة نشست کميته اضطراري اين سازمان در شهر ژنيو سويس گفته است: «اين همه‌گيري بحران صحي در يک قرن است و پيامدهاي آن براي دهه‌ها احساس خواهد شد.»

همه گيري ويروس کرونا اقتصاد کشورها را شديداً ضربه زده و ده‌ها ميليون نفر بيکار شده اند.

بر اساس آمار رسمي دانشگاه جانز هاپکينز امريکا، بيش از 685 هزار تن در نتيجه ابتلا به ويروس کرونا تاکنون در جهان جان باخته اند.

شمار مبتلايان به حدود 18 ميليون تن رسيده است. بر اساس اين آمار، بيش از ده و نيم ميليون تن پس از ابتلا به ويروس کرونا، دوباره شفا يافته اند.

بالاترين ميزان مرگ و مير و بيشترين مبتلايان ويروس کرونا را  در جهان، ايالات متحده دارد. ويروس در ايالات متحده تا حال جان بيش از 154 هزار تن را گرفته و بيش از 4 ميليون و شش صد هزار نفر به آن مبتلا شده اند.

در افريقاي جنوبي، شمار موارد مثبت بيماري ويروسي کوويد-19 از مرز پنجصد هزار تن گذشته و شمار جان باخته‌گان در آن کشور به بيش از 8،100 تن رسيده اند.

ويروس کرونا نخست در اواخر سال 2019 ميلادي از شهر ووهان چين سرچشمه گرفت و با سرعت به سرتاسر جهان گسترش يافت.

سپس کشورها به هدف جلوگيري از انتشار ويروس، قرنطين و برخي محدوديت‌هاي ديگر را به اجرا گذاشتند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید