قوت ما در وحدت ما است!

 

مردم ما امروز نسبت به هر زمان دگر به همدلی و برادری نیازمند استند.

ممکن است مذاکرات بین الافغانی نتیجه بدهد و امریکایی ها از کشور بیرون شوند. اما با این وضعیت، همسایه های آزمند ما، افغانستان را غنیمت جنگی خود شان تلقی می کنند و هر کدام در تلاش این خواهد بود تا نفوذش را در این خطه بیشتر و بیشتر سازد.

یکی از روش هایی که همسایه ها ما را به آسانی می توانند ببلعند، اختلافات قومی، زبانی و سمتی است.

زمانی  جنرال پرویز مشرف حاکم نظامی پاکستان در گفت و گویی با یک رسانه به صراحت اظهار داشت که آن کشور از پشتون های افغانستان حمایت و پشتیبانی می کند. منظورش از پشتون های افغانستان، طالبان بود. یعنی نظامیان پاکستانی از درگیری های قومی و زبانی در کشور ما سود فراوان بردند و می برند.

به همین سبب بود که آن کشور هنگام درگیری های تنظیمی یکی از جریان های نظامی را حمایت کرد تا کابل را ویران کند و دودش را بکشد.

جنرال اختر خوب می فهمید که در افغانستان چگونه آتش جنگ را شعله ور سازد.

استخبارات پاکستان توانست درگیری های نظامی که سرانجام منتج به درگیری های قومی و سمتی هم شد، را در کشورما راه اندازی کند.

نیت همسایه دیگر افغانستان نیز کمتر از نیت پاکستان نیست.

اکنون نیز ما در شرایط بسیار دشوار قرار داریم و باید مردم افغانستان متوجه برنامه های خصمانه همسایه ها باشند.

جای تأسف این است که برخی از شبکه های استخباراتی منطقه و حتا بیرون از منطقه، جاسوسان داخلی شان را در نهادهای دولتی جا به جا کرده اند و برخی از رسانه ها آگاهانه و یا ناآگاهانه در خدمت آنها قرار دارند.

دیده می شود که برخی از شخصیت ها در این رسانه ها، آتش اختلافات قومی و زبانی را دامن می زنند و از این زهرپاشی شان پول به دست می آورند و امرار معیشت می کنند.

واضح است که اگر زمینه مساعد شود، جاسوسان داخلی بیشتر در تلاش این خواهند برآمد تا درگیری های قومی و زبانی همه کشور را فرا بگیرد.

نشانه های این فتنه انگیزی امروز در برخی از رسانه های کشور به چشم می خورد .

با توجه به همین گفته ها، باید مردم و اقوام باهم برادر افغانستان در برابر مادر وطن شان احساس مسوولیت کنند و نگذارند فتنه انگیزی همسایه ها و جاسوسان داخلی، آنها را اغوا کند و کینه و دشمنی دیگر اقوام را در دل شان جا دهند.

مردم افغانستان باید در شرایط کنونی در برابر توطیه ها و دسیسه های دشمنان شان در یک صف قرار گیرند و از منافع ملی شان با یک صدای واحد حمایت کنند.

اگر ما زیر تأثیر تبلیغات جاسوسان کشورهای خارجی قرار بگیریم و وسیله آنها شویم بعید نیست که شعله های آتش جنگ قومی و زبانی همه کشور را فرا خواهد گرفت و همه داروندار کشور و تر و خشک در آن خواهند سوخت.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید