عبدالرووف ابراهيمي: تلاشي بدني اعضاي مجلس نماينده‌گان کار غيرقانوني است

رييس مجلس نماينده‌گان مي‌گويد که تلاشي بدني نماينده گان در ميدان هوايي کابل، کار غيرقانوني بوده و براي مجلس پذيرفتني نيست.
برخي از اعضاي مجلس نماينده‌گان در نشست ديروزي اين مجلس تلاشي بدني نماينده‌گان در ميدان هوايي کابل را به شدت انتقاد کرده و از هيأت اداري خواستند که اين مشکل را بررسي کنند.
در همين حال، عبدالرووف ابراهيمي رييس مجلس نماينده‌گان گفت: تلاشي بدني وکلا در ميدان هوايي کابل مخالف قانون و بي‌احترامي به جايگاه نماينده گي از ملت است و اين موضوع از نظر مجلس نماينده‌گان قابل قبول نيست.
ابراهيمي به کميسيون مصونيت مجلس هدايت داد تا مسؤولان ذيربط را در اين مورد فرا بخواند و با استناد به قانون با آنان صحبت کند.
گفته مي‌شود که نماينده‌گان هنگام ورود و يا خروج از راه ويژه مقام هاي عالي رتبه دولتي در ميدان هوايي کابل، تلاشي بدني مي‌شوند.
براساس قانون مصونيت نماينده‌گان، اعضاي شوراي ملي به عنوان تمثيل کننده اراده ملت، جايگاه حقوقي بالايي دارد و جزء مقام‌هاي عالي رتبه دولتي محسوب مي‌شوند.
اين در حالي است که پيش از اين برخي اعضاي مجلس سنا نيز از تلاشي بدني اعضاي شوراي ملي در ميدان هوايي کابل شکايت کرده اند.
هفته گذشته يکي از سناتورها گفت که هنگام ورود به کشور در ميدان هوايي خلاف عرف معمول تلاشي بدني شده است.
فضل‌هادي مسلم‌يار رييس مجلس سنا نيز اين مسأله را بي‌احترامي به جايگاه قانوني نماينده‌گان ملت خواند و گفت که اين موضوع را شخصاً با رييس جمهور شريک مي‌سازد و از او مي‌خواهد که به اين غايله پايان دهد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید