طالبان شاهراه شش ولسوالي پکتيا را به روي نيروهاي امنيتي بسته‌اند

 

طالبان شاهراهی که شهر گردیز، مرکز ولایت پکتیا و ولسوالی دندپتان را به هم پیوند می‌دهد و مسیر رفت‌وآمد باشنده‌گان شش ولسوالی این ولایت است، به روی نیروهای امنیتی و کارمندان دولتی بسته‌اند.

باشنده‌گان و راننده‌گان مسیر شاهراه گردیز-دندپتان گفته اند که به دلیل وضعیت نامناسب امنیتی و بسته‌شدن این راه با مشکلات زیادی روبه‌رو شده‌اند. به گفته آنان، وضعیت امنیتی این شاهراه نسبت به گذشته بدتر شده و از دو هفته به این‌سو طالبان در چندین نقطه آن حضور دارند.

این باشنده‌گان پکتیا از نیروهای دولتی می‌خواهند تا شاهراه گردیز-دندپتان را از حضور طالبان پاک‌سازی کنند.

تاج‌محمد منگل، عضو شورای ولایتی پکتیا گفته است که گروه طالبان با استفاده‌سوء از حالت دفاعی نیروهای امنیتی با ایجاد ایست ‌بازرسی در برخی از شاهراه‌ها مردم را آزارواذیت می‌کنند.

مسوولان اداره محلی پکتیا می‌پذیرند که گروه طالبان از چند روز به این‌سو راه‌های شش ولسوالی این ولایت را به روی نیروهای امنیتی و کارمندان دولتی بسته‌اند.

محمدحلیم فدایی، والی پکتیا گفته است که برای نشان‌دادن حسن‌نیت به خاطر آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی نمی‌خواهند علیه طالبان عملیات کنند. والی پکتیا همچنان گفته که طالبان باید به تعهدات‌شان در توافق‌نامه صلح با امریکا پابند باشند. گفتنی‌است هم‌زمان با آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی در قطر، ناامنی‌ها در شماری از ولایت‌ها افزایش یافته که در نتیجه آن به نیروهای امنیتی و طالبان تلفات وارد شده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید