ترمپ به ايران: حمله امريکا 1000 مرتبه بزرگ‌تر خواهد بود

 

پس از نشر گزارشی در مورد این که گویا ایران می‌خواهد پیش از انتخابات ریاست جمهوری امریکا، سفیر این کشور در افریقای جنوبی را ترور کند، دونالد ترمپ، رییس جمهوری ایالات متحده هشدار داده است که پاسخ امریکا به حمله ایران ۱۰۰۰ مرتبه بزرگ‌تر خواهد بود.

یک رسانه امریکایی خبر طرح ترور سفیر امریکا را به نقل از مقاماتی نشر کرد که از گرفتن نام شان خود داری کرده اند. تهران، گزارش طرح ترور سفیر امریکا را بی اساس خوانده است.

رییس جمهور ترمپ در صفحه‌ی توییترش در واکنش به این خبر، نوشته است: “هر حمله ایران علیه ایالات متحده امریکا، به هر گونه‌یی که باشد با حمله بر ایران منتج خواهد شد که اندازه آن ۱۰۰۰ مرتبه بزرگ‌تر خواهد بود.”

آقای ترمپ همچنان گفته است که بر اساس گزارش‌ها، ایران می‌خواهد در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی “تروریست” دست به حملات انتقام‌جویانه بزند.

این درحالی است که ایران روزسه‌شنبه (25سنبله) از حمله امریکا بر آن کشور هشدار داده است.

علی ربیعی، سخن‌گوی دولت ایران با انتقاد بر سخنان رییس جمهور ترمپ گفته است که تهران امیدوار است ایالات متحده امریکا مرتکب “اشتباه استراتیژیک” جدید نشود.

او افزوده است که در این صورت، ایران قاطعانه پاسخ خواهد داد.

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس ایران در جنوری سال روان در حمله هواپیما بی سرنشین امریکایی در نزدیکی میدان هوایی بغداد پایتخت عراق کشته شد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید