درگيري فيزيکي طرفداران داکتر نجيب و حکمتيار در کابل؛ چوب و پکول حزبي‌ها را گرفتند

 

هواداران گلبدين حکمتيار رهبر حزب اسلامي در مقابل خيمه لويه جرگه بر طرفداران داکتر نجيب الله احمدزي رييس جمهوري پيشين افغانستان حمله کردند.

هواداران گلبدين چاشت روز شنبه (5 ميزان) زماني بر طرف‌داران داکتر
نجيب الله با چوب و سنگ، حمله کردند که شماري از طرف‌داران داکتر نجيب براي آماده‌گي به منظور برگزاري 24مين سال‌روز ترور او توسط طالبان، در مقابل خيمه لويه جرگه، تجمع کرده بودند.

برخي از طرف‌داران داکتر نجيب گفته‌اند که آنان چوب و پکول (کلاه) هواداران گلبدين حکمتيار را از آنان گرفته‌اند و آنان را به نيروهاي امنيتي تحويل داده‌اند.

پيش از اين طرف‌داران داکتر نجيب الله اعلام کرده بودند که براي برگزاري 24مين سالروز ترور داکتر نجيب الله در خيمه لويه جرگه از حکومت اجازه گرفته‌اند. اما گلبدين حکمتيار روز جمعه اعلام کرد که مانع برگزاري تجليل از داکتر نجيب الله خواهد شد.

حکمتيار گفت که مجاهدين سال‌ها برعليه حکومت داکتر نجيب جنگيده و حالا اجازه نمي‌دهد که سالگرد ترور او در کابل برگزار شود. او هشدار داده که اگر لازم شود افرادش را براي جلوگيري از اين‌کار مسلح خواهد کرد.

اما هواداران داکتر نجيب تاکيد دارند که سالگرد ترور رييس جمهور پيشين را با استفاده از حق آزادي بيان و عقيده سياسي خود در قانون اساسي، برگزار مي‌کنند.

در قانون اساسي افغانستان آزادي فکر و عقيده سياسي همه شهروندان کشور تضمين شده است

اشتراک گذاری:

نظر بدهید