مسلمیار : اشرف غني اعتراف نخست وزير پاکستان را منحيث سند در نشست ملل متحد ارائه کند

مجلس سناي افغانستان از رييس جمهور غني خواست تا اعتراف نخست وزير پاکستان در پيوند به حمايت اين کشور از تروريزم را منحيث سند مؤثق در اسامبله عمومي ملل متحد مطرح کند.
رييس مجلس سناي افغانستان مي‌گويد: شاهد خاقان عباسي نخست وزير پاکستان در اظهاراتش اعتراف کرده که در عقب کشتار افغان‌ها و انجام حملات خونين در افغانستان استخبارات پاکستان دست دارد.
فضل الهادي مسلميار در نشست عمومي روز سه شنبه مجلس سنا پس از اظهارات سناتوران در اين مورد گفت:
“اظهارات نخست وزير پاکستان که در رابطه به انفجار خونين چهارراهي زنبق شهر کابل که به صراحت اعتراف کرد اين را به اثبات مي‌رساند که در کشتار مردم افغانستان استخبارات و “آي اس آي” پاکستان و کساني‌که در آن‌جا تحت نام طالب و القاعده زنده‌گي مي‌کنند دست دارند خواست‌ما از رييس جمهور اين است که چهره پنهان دشمن و دسيسه‌هاي مرموز شان‌را افشا سازد.”
شاهد خاقان عباسي نخست وزير پاکستان به تازه‌گي در مصاحبه با روزنامه فايننشيل تايمز چاپ بريتانيا گفته‌است که حمله خونين چهارراهي زنبق شهر کابل که صدها تن در آن کشته و زخمي شدند از سوي چند تن که از پاکستان وارد کابل شده بودند، انجام شد.
وي در مصاحبه‌اش همچنان گفته‌است که يک موتر نيز از خاک پاکستان وارد افغانستان شده و براي چند روز در يک سفارت نگهداري و سپس براي انجام حمله استفاده شده بود.
پس از اظهارات نخست وزير پاکستان در رابطه به اين حمله شماري از اعضاي مجلس سنا نيز واکنش شديد نشان دادند.
جمع الدين گيانوال يک تن از اين سناتوران در مورد گفت:
“نخست وزير پاکستان پذيرفت که پلان حمله در چهارراهي ذنبق شهر کابل در پاکستان طرح شده بود و اين يک سند خوب است به ملل متحد و کشورهاي که به نام تروريزم در افغانستان مبارزه مي‌کند.”
شکيب مستغني سخنگوي وزارت خارجه افغانستان نيز ديروز در يک کنفرانس خبري در پيوند به اظهارات نخست وزير پاکستان سخن گفت:
“اظهارات اخير نخست وزير پاکستان که اعتراف صريح به يک واقعيت تلخ است بارها حکومت افغانستان حرف خود را بيان داشته و اکنون که در عالي ترين مرجع سازمان ملل متحد رييس جمهوري افغانستان اشتراک مي‌کند يک بخش عمده سخنراني وي را پرداختن به جديت تهديد تروريزم و همچنان حمايت که از اين گروه‌ها در منطقه به ويژه در پاکستان صورت مي‌گيرد تشکيل مي‌دهد.”

اشتراک گذاری:

نظر بدهید