از راهبرد جديد امريکا در راستاي مبارزه عليه تروريزم استفاده شود

برخي اعضاي ارگان ملي و اجتماعي جوانان افغانستان، استراتيژي جديد امريکا را به نفع افغانستان دانسته، از رهبران حکومت وحدت ملي خواستند که از فرصت پيش آمده در تأمين امنيت، صلح و ثبات در کشور استفاده اعظمي کنند.
انجنير مولاگل احمدزى رييس ارگان ملي و اجتماعي افغانستان، ديروز در يک نشست خبري در کابل گفت که مردم افغانستان، از جنگ و برادرکشي خسته شده اند و خواستار يک صلح پايدار در کشور مي باشند.
وي ابراز اميدواري کرد که با تطبيق استراتيژي جديد ايالات متحده امريکا در مورد آسياي جنوبي و افغانستان، صلح و رفاه به کشور بر خواهد گشت؛ چون درهم شکستن پناهگاه هاي تروريستان بين المللي بخشي از اين استراتيژي مي باشد.
به اساس اين استراتيژي که در اواخر ماه اسد سال روان، از سوى دونالد ترامپ رييس جمهوري ايالات متحدة امريکا اعلام شد، اين کشور نيروهاي خود را در افغانستان افزايش مى دهد.
همچنان ترامپ گفته است که کشورش در برابر حضور گروه هاى دهشت افگن در پاکستان، ساکت بوده نمى تواند و پناهگاه هاى امن دهشت افگنان را که در پاکستان و افغانستان وجود دارد و خطر براى امريکا است، از بين مى برد.
جيمز ماتيس وزير دفاع امريکا، اخيراً اعلام کرده است که کشورش سه هزار سرباز ديگر به افغانستان اعزام مي کند.
به گفتة رييس ارگان ملي واجتماعي جوانان افغانستان، قرار گرفتن گروه طالبان در کنار ساير گروه هاى تروريستي از سوي رييس جمهوري امريکا، نقطه عطفي براي پيوستن اين گروه به روند صلح دولت افغانستان است.
وي علاوه کرد که يگانه راه حل مشکلات موجود، مذاکره بين الافغاني مي باشد و طالبان با درک اين موضوع و کنار گذاشتن اختلافات سياسي و اسلحه، مي توانند به روند عادي زنده‌گي برگردند.
احمدزي گفت که جنگ کنوني در کشور، از سوي بيگانه‌گان تحميل شده که با استفاده از ناگزيري هاي مردم افغانستان و ايجاد اختلافات سمتي، لساني، مذهبي، قومي و حزبي، دامن اين جنگ را شعله ور نگهداشته اند.
غلام رباني سخي‌زاده معاون دوم ارگان ملي واجتماعي جوانان افغانستان، درين نشست گفت که استراتيژي جديد امريکا، بهترين فرصت براي افغانستان است تا در راستاي مبارزه عليه تروريزم از آن استفاده کند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید