شهروندان سپاس‌گذار نيروهاي دلير امنيتي استند

 

محمداحسان پنجشيري

گروه جنایت‌کار طالب با حامیان بیرونی آن‌ها تمام قوت و نیروی خود را به کار بست و با کمک صدها تروریست خارجی بر شهر لشکرگاه یورش بردند، ولی نیروهای دلیر امنیتی کشور حملات آن‌ها را عقب زدند. حسب گزارش رسانه ها ده ها تروریست طالب، به‌شمول فرماندهان برجسته شان، والی نامنهاد این گروه و جنگ‌جویان خارجی در درگیری‌های شهر لشکرگاه کشته و ده‌ها تن دیگر آنان زخم برداشتند.

وارد نمودن تلفات سنگین به شورشیان و پیشروی نیروهای امنیتی به قلب دشمن نشانگر آن است که نیروهای دلیر امنیتی متعهد اند تا از شرافت و عزت مردم پاس‌داری نموده و نگذارند که تروریستان و نوکران پاکستان دوباره امنیت و آرامش شهروندان افغانستان را به مخاطره بکشانند. آن‌ها سینه سپر می‌کنند تا مردم آسوده زنده‌گی نمایند با آن هم دشمنان این سرزمین به اشاره اربابان بیرونی شان دایماً تلاش می‌کنند که وحشت را میان مردم خلق کنند تا اربابان آن‌ها راضی شوند.

در حالی که گفت‌وگوهای صلح در قطر جریان دارد و نماینده‌گان این گروه در حال مذاکره با هیأت دولت افغانستان است، این تروریستان با وقاحت تمام به منظور قدرت نمایی و کسب امتیازات بیشتر در مذاکرات دوحه، حملات وحشیانه خویش را شدت بیشتر بخشیده است و عملاً با راه اندازی حملات تهاجمی و تروریستی بر مردم ملکی سعی می‌ورزند که پروسه صلح را سبوتاژ نمایند. در این خشونت‌ها صدها مسافر با شکم گرسنه و وضعیت رقتبار در مسیر راه‌های مواصلاتی کندهار ـ هلمند گیر مانده اند و صدها تن از باشنده‌گان مناطق جنگ زده آواره گردیده اند.

از سوی دیگر، طالبان در توافق‌نامه که با امریکا به امضاء رساند و اکنون تلاش دارد که این توافق‌نامه بنیاد گفت‌وگوهای صلح دولت جمهوری اسلامی افغانستان با طالبان باشد، متعهد گردیده بود که به شهرهای بزرگ، شاهراه‌ها، قرارگاه‌های بزرگ نظامی و پایگاه های نیروهای خارجی حمله نمی کنند و روابط خویش را با جنگ‌جویان القاعده قطع می‌کنند، در حالی که درحمله این گروه بر شهر لشکرگاه ده‌ها جنگجوی خارجی عمدتاً اعضای القاعده در کنار طالبان بر ضد نیروهای امنیتی می‌جنگند. به این مفهوم که طالبان یک گروه شدیداً غیرقابل اعتماد است و به هیچ اصول و توافق‌نامه پای‌بند نیست و اراده از خود ندارد در حالی که خداوند بزرگ در قرآن کریم دستور داده است که به تعهدات خویش پابند باشید و به عهد خود وفا کنید (اوفو باالعقود).

اکنون نیروهای امنیتی کشور مصمم اند که تمام نقشه‌های تروریستان را نقش بر آب نموده و آن‌ها را سرکوب کنند، چنانچه در حملات دفاعی این نیروها، صدها تن از تروریستان طالب و همرزمان خارجی آن‌ها به قتل رسیده اند و جسدهای‌شان در میدان‌های نبرد باقی ماندند.

اکنون زمان آن رسیده است که شهروندان افغانستان، ملاامامان، رسانه‌ها، فعالان مدنی و سیاسی دست به دست هم دهند اهداف و برنامه‌های شوم تروریستان و دشمنان افغانستان را ناکام سازند با تمام توان درکنار نیروهای امنیتی خویش ایستاد شوند چون حقایق این جنایت‌کاران برای همه اکنون آشکار گردیده است و تروریستان از دین و ارزش‌های آن سوء استفاده می‌کنند. همچنین سربازان کشور که دور از خانه وکاشانه خویش در برابر دهشت افگنان ایستاده‌گی می‌کنند و وظیفه دینی و میهنی خودرا به خوبی انجام می‌دهند در خور ستایش وحمایت است این جهت همه هموطنان وظیفه دارند که با حمایت‌های پیگیر خود به این سربازان روحیه دهند.

از دیگر سو، کشورهای دوست افغانستان و قدرت‌های که در جنگ علیه تروریزم در کنار مردم افغانستان ایستاده اند، نیز باید بدانند که طالبان گروه غیرمستقل، وابسته و فاقد اراده اند آن‌ها نمی‌توانند مستقلانه تصمیم بگیرند از این رو، توافق‌نامه با این گروه به مثابه نوشتن روی یخ است که با گرم شدن هوا، آب می‌شود و از بین می‌رود تنها راهی که باقی می‌ماند سرکوب و نابودی این گروه است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید