حمله دوباره هکرهای روس به اهداف دولتی و ایالتی در امریکا

 

منابع امنيتي در ايالات متحده امريکا گفته اند هکرهاي تحت حمايت روسيه تلاش کرده‌اند به شبکه‌هاي کمپيوتري دولت امريکا و دولت‌هاي ايالتي نفوذ کنند و در دو مورد نيز موفق شده‌اند.

به گزارش خبرگزاري رويترز، اين دومين هشدار جدي درباره تلاش هکرهاي خارجي براي نفوذ در سيستم رايانه‌يي امريکا در روزهاي اخير است.

کمتر از دو هفته پيش از روز رسمي انتخابات رياست جمهوري در امريکا، منابع امنيتي ايالات متحده از هدف گرفته شدن ده‌ها سيستم دولتي و ايالتي و حتا هواپيمايي در سراسر اين کشور خبر مي‌دهند.

آن ‌طور که دفتر تحقيقات فدرال و وزارت امنيت داخلي امريکا اعلام کرده‌، دست‌کم از ماه سپتامبر سال جاري، يک ماه پيش، «يک گروه تحت حمايت دولت روسيه، اقداماتي عليه طيف گسترده‌يي از اهداف ايالات متحده انجام داده است.»

بر اساس اين گزارش، اين هکرها با موفقيت به تعداد نامشخصي از شبکه‌هاي کمپيوتري در امريکا نفوذ کردند و از اوايل ماه جاري، داده‌هاي دو شبکه را به سرقت بردند. در اظهارات اين مقام‌هاي امنيتي، به اسامي دولت‌هاي ايالتي مورد هدف، اشاره‌يي نشده است.

اف‌بي‌آي نيز بدون اشاره به جزييات، در بيانيه‌يي، اين اقدامات را نشان‌دهنده «رفتارهاي شرورانه» روسيه دانسته است.

در واکنش به درخواست رويترز براي اظهار نظر، سفارت روسيه در واشنگتن به اظهارات اخير ديميتري پسکوف، سخن‌گوي کرملين اشاره کرد که اين موضوع را «ادعاهايي کاملاً بي‌اساس» خوانده است.

انتخابات رياست جمهوري امريکا ميان دونالد ترمپ از حزب جمهوري‌خواه و جوبايدن از حزب دموکرات، قرار است به طور رسمي روز سوم نوامبر برگزار شود، اما روند راي‌گيري از مردم هفته‌هاست که در گوشه و کنار امريکا آغاز شده است.

به گفته آژانس‌هاي اطلاعاتي و مقامات دولتي ايالات متحده، بسياري در ايالات متحده نگران تکرار احتمالي اتفاق سال 2016 هستند که هکرهايي که ادعا مي‌شد براي اطلاعات ارتش روسيه کار مي‌کنند، ايميل‌هاي متعلق به دموکرات هاي برجسته ايالات متحده و ساير چهره‌هاي سياسي را ربوده و منتشر کردند.

جان راتکليف، مدير امنيت ملي امريکا چند روزپيش اعلام کرد که ايران و روسيه با هدف دخالت در انتخابات رياست جمهوري امريکا، اطلاعات راي‌دهنده‌گان را به دست آورده‌اند. اما ايران و روسيه هر دو اين اتهامات را رد کرده اند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید