سازمان جهانی بهداشت: جهانیان ماه‌های سختی پیش‌‎رو دارند

 

سازمان جهاني بهداشت اعلام کرده که در نيم‌کره شمالي کره زمين، شيوع ويروس کرونا پر شتاب پيش‌بيني شده و افراد زيادي در اين نيم‌کره به ويروس کرونا مبتلا خواهند شد.

تدروس آدهانوم گيبريسوس، رييس عمومي سازمان جهاني بهداشت، در ويديو کنفرانسي گفته که بسياري از کشورها با افزايش پر شتاب شمار مبتلايان به کوويد-19 مواجه خواهند شد.

او در اين کنفرانس ويديويي هشدار داده که ماه‌هاي آينده بسيار سخت خواهند بود و شماري از کشورها با مسير خطرناکي روبه‌رو اند.

او افزوده که بر اساس پيش‌بيني اين سازمان، شفاخانه‌هاي اروپا در هفته‌هاي آينده با توجه به افزايش شمار مبتلايان به کرونا، حداکثر ظرفيت‌شان را به کار خواهند بست.

در اروپا، شمار مبتلايان به ويروس کرونا به 8.2 ميليون نفر رسيده و از اين ميان، 258 هزار تن جان خود را از دست دادند.

ماريا وان کرخوف، مسوول مديريت پرونده کوويد- 19 در سازمان جهاني بهداشت گفته که بيش از نيمي موارد مثبت در اروپا، در 24 ساعت گذشته تشخيص داده شده است.

ويروس کرونا براي نخستين‌بار از شهر ووهان چين شيوع پيدا کرد. از زمان شيوع اين ويروس، نزديک به 1.1 ميليون تن در سراسر جهان جان‌هاي‌شان را از دست داده‌اند.

رييس عمومي سازمان جهاني بهداشت از رهبران کشورها خواسته که اقدامات فوري را در امر مبارزه با ويروس کرونا روي دست بگيرند و مانع افزايش قربانيان اين ويروس شوند.

از زمان شيوع ويروس کرونا در جهان، بيش از 41.5 ميليون نفر به اين ويروس مبتلا شده‌اند. اين ويروس در مدت زمان بسيار کم 210 کشور جهان را درنورديد و براي ماه‌ها اکثريت کشورها قرنطينه عمومي شدند.

اين ويروس در افغانستان نيز شيوع پيدا کرد. به گفته مسوولان صحي، حدود ده ميليون تن به اين ويروس مبتلا شد‌ند که از اين ميان، بيش از يک‌هزار تن جان دادند.

رييس سازمان جهاني بهداشت گفته بود که سياسي کردن شيوع ويروس کرونا سبب تشديد آن شده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید