مسلم‌يار: اظهارات عباسی سخن استخبارات پاکستان است

مجلس سنا به اظهارات نخست وزير پاکستان در مورد نقش هند در افغانستان، واکنش نشان داده و آن‌ را احمقانه خواند.
شاهد خاقان عباسي نخست وزير پاکستان در نشست شوراي روابط خارجي امريکا گفته است که کشورش نمي‌تواند نقش برجسته هند را در افغانستان تحمل کند.
او افزوده که نقش سياسي و نظامي هند در افغانستان اوضاع را پيچيده مي‌سازد و هيچ مشکلي را حل نمي‌کند.
در همين حال، اعضاي مجلس سنا اين اظهارات نخست وزير پاکستان را مداخله جويانه و احمقانه خواندند.
فضل‌هادي مسلم‌يار رييس مجلس سنا گفت: نخست وزير پاکستان درمورد روابط افغانستان با هند، بيانات احمقانه داشته است؛ افغانستان به هيچ کس اجازه نمي‌دهد که خطوط سياست خارجي اش را ترسيم کند.
آقاي مسلم يار اظهارات عباسي را در واقع سخن سازمان استخباراتي پاکستان عنوان کرد و گفت، اين‌که افغانستان در روابط خارجي خود براساس خواست پاکستان عمل کند، خواب، خيال و جنون خواهد بود.
او تصريح کرد، افغانستان برخلاف هيچ کشوري نيست و نيز به هيچ کشوري اجازه نمي‌دهد در امور داخلي و خارجي اش مداخله کند.
صفي الله هاشمي عضو ديگر سنا نيز ضمن محکوميت اظهارات نخست وزير پاکستان، آن را مداخله جويانه خواند و گفت: افغانستان غلام حلقه به گوش پاکستان نيست که در روابط خارجي خود براساس خواست آن عمل کند.
نثار حارس هم گفت: نخست وزير پاکستان منطق درست ندارد و دچار تکليف رواني شده است؛ دولت پاکستان بهتر است به فکر حل مشکلات داخلي خود باشد نه روابط افغانستان و هند.
روابط هند با افغانستان همواره مورد ترديد پاکستان واقع شده و اسلام آباد بارها از اين ناحيه ابراز نگراني کرده است.
پيش از اين، پرويز مشرف نخست وزير سابق پاکستان نيز اعتراف کرده است که پاکستان به خاطر جلوگيري از نقش هند در افغانستان، گروه هاي تروريستي را به منظور دامن زدن جنگ در افغانستان حمايت و سازماندهي مي‌کند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید