بايدن: در انتخابات برنده خواهم شد، اما اعلام پیروزی هنوز زود است

 

جو بایدن نامزد حزب دموکرات ایالات متحده امریکا گفته که در انتخابات ریاست جمهوری این کشور برنده شده است، اما اعلام پیروزی هنوز زود است.

بایدن در سخنرانی روز گفته که بیش از ۳۰۰ رای هیأت انتخاباتی کسب خواهد کرد و در مسیر پیروزی است.

هر نامزد برای راه یافتن به قصر سفید به ۲۷۰ رأی هیأت انتخاباتی نیاز دارد.

جوبایدن در کنار سناتور کامالا هاریس، معاون تکت انتخاباتی‌اش در ایالت دلاور گفته که جلوتر بودنش از ترمپ با تفاوت ۴ میلیون رای عمومی نشان دهنده‌ی آنست که رای دهنده‌ها تغییر را ترجیح می‌دهند.

آقای بایدن به یک سلسله سیاست‌های اشاره کرد که او و خانم هاریس پیشاپیش بالای آن کار می‌کنند، به‌شمول پاسخ ایالات متحده به همه‌گیری ویروس کرونا، اقتصاد و تغییر اقلیم.

جوبایدن امریکایی‌ها را در جریان شمارش آراء به آرامش و بردباری نیز تشویق کرد.

شمارش آرا در ایالت‌های کلیدی و باقی مانده امریکا، یعنی آریزونا، نوادا، جورجیا و پنسلوانیا روان است و بایدن در همۀ این ۴ ایالت از ترمپ پیشی گرفته است.

اگر آقای بایدن ۲۰ رای هیأت انتخاباتی پنسلوانیا را کسب کند، یا از میان جورجیا، نوادا و آریزونا در دوی آن‌ها برنده شود، بیش‌تر از ۲۷۰ رای هیأت انتخاباتی را که برای پیروزی نیاز دارد، بدست خواهد آورد.

تا کنون او ۲۵۳ رای هیأت انتخاباتی کسب کرده و آقای ترمپ ۲۱۴ رای. تفاوت آرای جو بایدن و دونالد ترمپ در جورجیا تا کنون ۴۳۹۵ رای است.

آقای ترمپ بدون کسب تمامی ۱۶ رای هیأت انتخاباتی جورجیا نمی‌تواند نصاب ۲۷۰ رای مورد نیاز برای پیروزی را تکمیل کند.

در این حال، تیم آقای ترمپ رشته دعوای حقوقی را در ایالات‌های کلیدی درج کرده، هرچند برخی از آن‌ها از سوی محاکم ایالتی و دادگاه‌عالی ایالات متحده رد شده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید