ترمپ: تلاش براي تغيير نتيجه انتخابات از طريق اقامه دعوي را ادامه مي‌دهم

 

دونالد ترمپ، رييس ‌جمهوري امريکا، در چندين پست توييتري ادعاهاي خود در مورد «بروز تقلب» انتخابات رياست جمهوري ايالات متحده را ادامه داد، اما همچنان اسناد و شواهدي در اين مورد ارايه  نداد. او در اين پيام‌ها متعهد شده است که به‌رغم عدم کاميابي در لغو نتايج انتخابات در دادگاه‌هاي چندين ايالت، پرونده‌هاي قضايي بيشتري را تشکيل دهد. ترمپ در توييت‌هاي خود گفته که تلاش‌هاي او براي مبارزه با نتايج انتخابات «تازه آغاز شده است.»

او همچنين گفته که بسياري از پرونده‌هاي قضايي تشکيل‌شده تاکنون، که بيشتر آن‌ها به دليل کمبود شواهد شکست خورده‌اند، توسط تيم او تشکيل نشده است.

آقاي ترمپ در توييتي تازه نوشته است: «شکايت‌هاي قضايي بزرگ ما که نشان‌گر خلاف قانون اساسي بودن انتخابات 2020 است و خشم نسبت به کارهايي که براي تغيير نتيجه انجام شده است، به زودي ارايه  مي‌شود.»

دونالد ترمپ تلويحاً شکست از رقيب دموکرات خود، جو بايدن، را در انتخابات رياست‌جمهوري پذيرفته و در توئيتش بدون نام بردن از رقيب دموکرات خود نوشته: «او برد زيرا در انتخابات تقلب شد.»

دونالد ترمپ همچنان گفته که در انتخابات امريکا تقلب شده است، اما تا کنون اسناد و شواهدي در اين زمينه ارايه  نکرده است. مقام‌هاي انتخاباتي امريکا نيز گفته‌هاي او را تأييد نکرده‌اند.

پس از اين پذيرش تلويحي، اما ترمپ در توييتي ديگر نوشته که «هيچ چيزي» را نمي‌پذيرد. پس از آن نيز، او در تازه‌ترين توييت خود بدون ارايه  مدرکي نوشته است که «من در انتخابات برنده شدم.»

جو بايدن هشت روز پيش با اعلام نتايج غيررسمي انتخابات از سوي اکثريت رسانه‌هاي اصلي امريکا، بيش از 270 راي مجمع گزيننده‌گان (کالج انتخاباتي) مورد نياز را به‌دست آورد و فرد پيروز معرفي شد. دونالد ترمپ و تيم حقوقي‌اش به‌رغم اين‌که اکثر مقام‌هاي انتخاباتي اعلام کرده‌اند هيچ مدرکي دال بر نقض قانون مشاهده نشده است، شکايت‌هاي زيادي را تسليم دادگاه‌هاي ايالتي کرده‌اند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید