وزیر خارجه پاکستان: افغانستان خواهان تبادله جاسوس هندی با تروریستان بازداشت شده در پاکستان است

وزیر امور خارجه پاکستان به تازه‌گی ادعا کرده که حکومت افغانستان خواستار تبادله‌ یک جاسوس هندی با تروریستان بازداشت شده در پاکستان شده است.
به گزارش خبرگزاری جمهور؛ رسانه‌های پاکستانی به نقل از خواجه آصف وزیر امور خارجه این کشور گزارش داده‌اند که حکومت افغانستان می‎خواهد یک جاسوس هندی را با شماری از تروریستان بازداشت شده در پاکستان تبادله کند.
خواجه آصف گفته است: مشاور امنیت ملی افغانستان به من گفت که ما می‌توانیم جاسوس هندی که به مکتب نظامی پشاور حمله کرد را با هراس‌افکنانی که در نزد شماست تبادله کنیم.
وی افزوده: جاسوس هندی که در سال ۲۰۱۴ میلادی به مکتب نظامی در پشاور حمله کرد در زندان افغانستان است.
اما شورای امنیت ملی افغانستان با نشر اعلامیه‌ای به شدت این ادعای وزیر خارجه پاکستان را رد کرده و آن را بی‌اساس خوانده است.
در اعلامیه شورای امنیت آمده که در ۳۰ سنبله‌ امسال آقایان حنیف اتمر و خواجه آصف در مقر سازمان ملل در مورد چگونه‌گی همکاری‌های دو جانبه، سه جانبه و چهارجانبه با هم گفتگوی تفصیلی کردند.
اعلامیه افزوده که دو طرف روی پناهگاه‌های هراس‌افکنان در خاک پاکستان و تبادله‌ پنج رهبر ارشد طالبان که از سوی پاکستان گرفتار شده بودند، گفتگو کردند.
در اعلامیه تصریح شده که در این دیدار در مورد هند یا یک شهروند هند اشاره یا گفتگو نشده است.
شورای امنیت ملی ابراز امیدواری کرده است که برای ایجاد فضای اعتماد، جزییات دیدارها باید به گونه‌ دقیق گزارش داده شود و حقیقت‌ها تفسیر اشتباه نشود.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید