استاد سياف در سالروز گرامي‌داشت از شهادت ا ستاد پروفيسور رباني: من از همين جا به اميرحبيب‌الله خادم دين‌رسول‌الله سـلام مي‌دهـم

پروفيسور عبدرب الرسول سياف، رييس شوراي حراست و ثبات افغانستان و از رهبران پيشين جهادي، از حکومت خواست که ستون پنجم را در داخل نظام نابود سازد.
آقاي سياف که در ششمين سالياد شهادت استاد برهان‌الدين رباني، رييس پيشين شوراي عالي صلح سخن مي‌زد،گفت که اگر بيگانه‌گان، در داخل لانه نداشته باشند، از بيرون نظام توان آسيب زدن به افغان‌ها را ندارند.
او تأکيد کرد ما به ستون پنجم ضرورت نداريم، آنها در خدمت دشمنان استند، يک اتاق با چهار ستون مي‌تواند بپايد و قايم بپايد، حکومت بايد ستون پنجم را حتماً و ضروراً از بين ببرد، در غير آن در اين ملک، امن نمي‌آيد، رفاه نمي‌‌آيد.
اين رهبر پيشين جهادي، همچنان از سران حکومت انتقاد کرد که در برابر تاختن برخي حلقات بر مجاهدين پيشين، سکوت اختيار کرده است و اين مسأله قابل تأمل است.
وي به تاريخ کشور نيز اشاره کرد و گفت: امير حبيب الله کلکاني نه دانشگاه خوانده بود، نه ماستر بود نه لنگي مولوي را در سر داشت، اما دين و وطن خود را دوست داشت و به همين منظور در مهر خود نوشته بود، امير حبيب الله خادم دين رسول الله که من از همين جا به وي سلام مي‌دهم.
حکومت افغانستان در رابطه به اظهارات آقاي سياف، واکنشي نشان نداده است.
موضوع انتخابات مسأله‌اي ديگر سخنرانان اين مجلس بود. محمد محقق، معاون دوم رياست اجراييه افغانستان گفت، بايد روند ايجاد ساختارهاي انتخاباتي شفاف باشد تا اعتماد مردم دوباره به اين پروسه جلب گردد.
آقاي محقق افزود، در اين اواخر، برخي احزاب سياسي، براي سلامت انتخابات جلساتي را داير کرده اند و او از اين روند حمايت کرد.
او گفت: انتخابات بايد حافظ سلامت کشور، حافظ آراي مردم و موجب ثبات کشور باشد.
صلاح‌الدين رباني، سرپرست وزارت خارجه و رييس حزب جمعيت نيز گفت، در نظام‌هاي مردم سالار، انتخابات راه حل منازعات و جنجال‌هاي مرتبط به قدرت است؛ اما به شرط آن‌که مردم بر شفافيت و سلامت انتخابات باور و برگزارکننده‌گان اين پروسه را قبول داشته باشند.
آقاي رباني، با اشاره به انتخابات سال آينده گفت که اگر اين روند شفاف برگزار گردد، پايه‌هاي نظام تحکيم مي‌يابد.
اما او افزود، هر انتخاباتي که از سلامت و شفافيت لازم برخوردار نباشد، عامل مشکلات است و ما از اين ناحيه در مورد انتخابات پيش‌رو نگران استيم.
اين سران جهادي، از تمام اداره‌هاي دخيل در انتخابات خواستند که در راستاي تدوير انتخابات شفاف و قابل قبول، جدي عمل کنند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید