پاکستان به زودی پیغام سخت از امریکا دریافت می کند

دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا مشاورین ارشد نظامی و سیاسی اش را به پاکستان می فرستد.
منابع در ایالات متحده و پاکستان گفته اند که قرار است در هفته های پیش رو رکس تیلرسون وزیر خارجه و جیمز ماتیس وزیر دفاع ایالات متحده وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شوند. گفته می شود که این دو مقام ارشد امریکایی پیام داغ و سخت از موضع دونالد ترامپ به حکومت پاکستان را می برند.
بر بنیاد اظهارات مقام های ایالات متحده یکی از پیام های این سفر این خواهد بود که اسلام آباد باید از حمایت گروه های دهشت افکن دست بکشد.
فرستادن این وزیران دستگاه سیاسی و دفاعی ایالات متحده به پاکستان در حالی صورت می گیرد که چند هفته پیش رییس جمهور ترامپ با قهر از اسلام آباد به عنوان فراهم کننده پناهگاه های امن برای “گروه های دهشت افکن” یاد کرد.
از مدت هاست که تمایل پاکستان به فراهم آوری پناهگاه های امن برون مرزی برای جناح هایی از طالبان و دیگر گروه های تروریستی که در برابر نیروهای امریکایی و همکاران افغان شان می جنگند، واشنگتن را دلگیر کرده است.
با ورود دونالد ترامپ به قصر سفید، موضع‎گیری هایش نشان می دهد که دلخوری ایالات متحده به نقطه اوج رسیده و باید کاری را در برابر پاکستان انجام دهد.
دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده در ماه آگُست گفت: «ما برای پاکستان میلیاردها دالر می دهیم، اما آن ها در عین زمان میزبانی تروریستانی را می کنند که ما در برابر آنان می جنگیم».

اشتراک گذاری:

نظر بدهید