طالبان سه آنتن مخابراتي را در غزني منهدم کردند

مقامات امنيتي در ولايت غزني گفته اند که طالبان مسلح در سه روز اخير چندين پايه آنتن مخابراتي شبکه‌هاي افغان بيسيم، ام تي ان و روشن را در اين ولايت منهدم کردند.
فهيم امرخيل، سخنگوي فرماندهي پوليس غزني با تأييد اين خبر به راديو آشناصداي امريکا گفت: اخيراً عمليات‌هاي هوايي نيروهاي امنيتي افغان، در غزني تشديد يافته که سبب افزايش تلفات آنان (طالبان) شده است و طالبان با تخريب آنتن‌هاي مخابراتي ارتباط تيلفوني مردم را مي‌خواهند، قطع نمايند.
هرچند فرماندهي پوليس غزني گفته است که عمليات‌هاي هوايي نيروهاي امنيتي افغان هيچ ارتباطي به اين آنتن‌هاي مخابراتي ندارد.
اما گمان مي‌رود که طالبان با انهدام آنتن‌هاي مخابراتي، مي‌خواهند راه ارتباط آن شمار افرادي را که با نيروهاي امنيتي همکاري مي‌کنند، قطع کنند.
مقامات گفته اند که سه آنتن شبکه‌هاي روشن، ام تي ان و افغان بيسيم را در ساحات آرزو، بابا يار و قلعتي مرکز شهر غزني توسط طالبان منهدم شده است.
با انهدام اين سه آنتن مخابراتي، اکنون ارتباط تيلفوني شهروندان چندين ساحه حومة شهر غزني قطع شده است.
باشنده‌گان غزني با اظهار نگراني گفته اند که در صورت تداوم اين امر وبي توجهي حکومت، فعاليت‌هاي نسبي مخابراتي و انترنت اين شبکه‌ها قطع خواهد شد.
جميل وقار، فعال مدني در ولايت غزني گفت چندي پيش طالبان به شرکت‌هاي مخابراتي هشدار داده بودند که بعد از اين به دولت ماليه ندهند؛ بلکه به آنان ماليه پرداخت نمايند و يک مدت اين مشکل حل شده بود؛ اما اين بار اين آنتن‌ها به آتش کشيده که مشکلات زيادي به وجود آمده است.
آقاي وقار، افزود که در برخي ساحات پوليس از مراکز اين آنتن‌ها به صورت پوسته استفاده مي‌کنند و اين امر سبب مي‌شود که طالبان اقدام به تخريب اين آنتن‌هاي مخابراتي نمايند.
گرچند طالبان تا کنون در اين باره اظهار نظرنکرده است؛ اما مقامات امنيتي طالبان را عامل اين رويداد خوانده اند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید