اعلامیه جامعه روشنفکران دینی افغانستان درپیوند به حوادث خونبار در کشور

بسمه تعالی
در هفته گذشته دراثرحوادث خونبار تروریستی شمار زیادی نیروهای قوای مسلح کشور شهید ویا زخمی شده است که این حملات شیطانی بسیاری از خانواده های سربازان ارتش ملی و پولیس ملی کشور را داغدارنمود.
سربازان ارتش ملی و پولیس ملی که برای حفاظت وحراست افغانستان در برابر شریرترین نیروی جهانی (تروریزم) قاطعانه می رزمند به اثر دسایس دشمنان کشور آماج شدید ترین حملات غیرانسانی و ددمنشانه قرار گرفتند که تنها در سه رویداد بیش از ده ها تن از این نیرو ها جام شهادت نوشیده و صدها تن دیگر زخم برداشتند.
به همین گونه دیروز شام در مسجد امام زمان در غرب کابل حدود چهل تن در و لایت غور نیز تعدادی از نماز گزاران شهید شدند.
جامعه روشنفکران دینی بادرک حساسیت کنونی وبراساس رسالت دینی وملی خویش که مبتنی بر دساتیر خداوندی و پیامبر گرامی اسلام است، مراتب آتی را اعلام می‌دارد:
1- دولت افغانستان باید برای حفظ حیات سربازان کشور تصفیه لازم در تمام قطعات وجزوتام های اردو وپولیس را آغاز نموده افراد مشکوک را در هرسطحی که باشند شناسایی وبرکنارنموده و تحقیقات گسترده را درزمینه تزکیه افسران وسربازان روی دست گیرد؛ زیرا سازمان دهی این حملات به هیچ وجه بدون همکاری از داخل قطعات و حتا رده ها بالایی فرماندهان بوده نمی تواند.
2- شورای علمای کشورباید، نه تنها این حملات تروریستی را شدیداً محکوم نموده ،از همه افراد تروریست زیرهر نامی (طالب ،داعش ، جیش محمد، لشکر جنگوی و…) که فعالیت می نمایند ابراز بیزاری کرده وآنها رارسماً از دایره اسلام خارج اعلام نماید. همچنان خطبای مساجد جامع در سرتاسر کشور باید در مورد اعمال ضد انسانی واسلامی هراس افکنان در خطبه های نماز های جمعه صحبت نموده و بیزاری دین وشریعت را از گروه های شرارت افکن به ظاهر مسلمان اعلام نمایند.
3- وزارت های دفاع، داخله وامنیت ملی باید در زمینه ارج گزاری به مقام شهدا و رسیده‌گی به خانواده های آنها برنامه منظم را طرح واجرا کند.
4- دولت افغانستان به وزارت اطلاعات وفرهنگ وریاست عمومی امنیت ملی کشور، دستور دهد که اسامی آن عده افرادی که به نفع طالبان تبلیغ می کنند را ترتیب وبه لوی سارنوالی کشور سپرده تحقیق ازاینگونه ایادی دشمن آغاز شود.
5- رییس جمهورباید باب مذاکره وصلح کذایی با طالب هارا مسدود نموده از دولت قطرتقاضا نماید تا نماینده‌گان طالب ها مستقردر آن کشور را به دولت افغانستان جهت محاکمه بسپارد.
6- مردم مسلمان افغانستان باید بسیج شده در برابر این نیروی شیطانی به مبارزه برخواسته در کنار سربازان کشور قرار گیرند.
خداوند ناصر مردم مسلمان مظلوم کشور است .
ومن الله التوفیق
جامعه روشنفکران دینی افغانستان
28 میزان سال 1396 خورشیدی
شهر نو کابل-افغانستان

اشتراک گذاری:

نظر بدهید