خليلزاد: داعش شايد در افغانستان نيرومندتر شود

زلمي خليلزاد مي‌گويد که با عملي شدن درست راهبرد جديد امريکا، جلو فعاليت هاي گروه داعش در افغانستان گرفته خواهد شد. با تشديد حملات انتحاري و در حالي که طالبان مسؤوليت تمام حملات مرگبار چند روز گذشته در افغانستان را برعهده گرفته اند، زلمي خليلزاد، سفير سابق ايالات متحده در افغانستان و عراق مي گويد که گروه داعش نيز پس از شکست در شرق ميانه، ممکن فعاليت هاي خود را در افغانستان افزايش بدهد.
آقاي خليلزاد در يک مصاحبه با تلويزيون آشنا گفته است که گروه داعش از چند وقت به اين سو در جستجوي دريافت جاهاي ديگر بوده و افغانستان و آسياي مرکزي از جمله نقاط مورد نظر اين گروه مي باشد.
به گفتة وي گروه داعش در تلاش دريافت جاهايست که خارج از ادارة حکومت باشد و در افغانستان مناطقي است که تحت کنترول دوامدار حکومت نيست، مدنظر آنها است. زلمي خليلزاد با دفاع از راهبرد جديد ايالات متحده براي افغانستان و آسياي جنوبي گفت که با عملي شدن درست اين استراتيژي، جلو فعاليت هاي گروه داعش در افغانستان گرفته خواهد شد. آقاي خليلزاد همچنان گزارش ها مبني بر حمايت روسيه و ايران را از طالبان به خاطر سرکوب جنگجويان داعش در افغانستان امکان پذير خواند و دليل آن را نيرومند شدن طالبان پس از خروج تعداد زياد نيروهاي امريکايي دانست.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید