فهرست تحريم‌هاي تازه امريکا عليه روسيه

دولت امريکا ده‌ها شرکت روسي را در فهرست تحريم‌هاي خود قرار داده است.
بيشتر اين شرکت‌ها در حوزه توليد اسلحه و تجهيزات جنگي فعال هستند. شرکت‌هاي امريکايي مجاز نيستند که با اين شرکت‌ها همکاري تجاري داشته باشند.
وزارت امور خارجه امريکا فهرستي از شرکت‌هاي روسي منتشر کرده که با سرويس‌هاي اطلاعاتي و بخش‌هاي دفاعي روسيه در ارتباط هستند. هر فرد و شرکتي که از اين پس با شرکت‌هاي نام‌برده در اين فهرست همکاري کند، با تحريم‌هاي امريکا روبرو خواهد شد.
فهرست وزارت امور خارجه امريکا 39 شرکت روسي را در بر گرفته است. شرکت آلماز آنتي که توليدکننده سلاح مشهور کلاشنيکوف است و شرکت کشتي‌سازي روسيه آدميرالتي و شرکت‌هاي روس‌آبارون اکسپورت، ايژماش، روس‌تک، ميگ، سوخوي، توپولف و کارخانه اورال واگن از جمله مؤسسات تحريم‌شده روسي هستند.
شرکت روس‌آبارون اکسپورت صادرات و واردات صنايع و تسليحات اتمي را بر عهده دارد. شرکت کشتي‌سازي آدميرالتي که در شهر سنت‌پترزبورگ قرار دارد مسؤول طراحي و ساخت زيردريايي‌هاست. کارخانه‌هاي ميگ، سوخوي، توپولف توليد انواع هواپيماهاي جنگي را بر عهده دارند.
علاوه بر شرکت‌هاي يادشده، برخي نهادهايي که در بخش‌هاي اطلاعاتي و امنيتي روسيه فعال هستند نيز در فهرست تحريم‌ها قرار دارند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید