دوماي دولتي روسيه رزمايش نيروهاي هسته اي راهبردي امريکا را ارزيابي کرد

معاون رييس کميته امور بين الملل دوماي دولتي روسيه گفت، نيروهاي هسته اي ايالات متحده امريکا رزمايش خود در واکنش به نيروهاي نظامي روسيه که چندي پيش توانايي نظامي خود را نشان دادند، برگزار کرده است.
امريکا، روسيه را به خاطر انجام تمرينات نيروهاي هسته اي استراتيژيک خود خبر داد.
به گزارش اسپوتنيک، الکسي چيپا معاون رييس کميته امور بين الملل دوماي دولتي روسيه گفت: ما به تازه‌گي چندين مانور نظامي براي نشان دادن آماده‌گي خود در برابر هرگونه تجاوز نشان داديم و اين را سراسر جهان ديدند. امريکايي ها هم در واکنش به اين مانورها مي خواهند آماده‌گي خود را به نمايش بگذارند و ما هم مي خواهيم ببينيم که آماده‌گي آنها در کدام سطح است.
او در ادامه گفت:- من فکر نمي کنم که چنين مانورها وضعيت نظامي در جهان را تغيير دهد، من هيچ تهديدي در اين پيوند نمي بينم، اما اگر خطري متوجه ما باشد، ما آماده هرگونه واکنش و پاسخ به آن مي باشيم.
يادآوري مي کنيم، که پيش از اين براون مگواير نماينده رسمي فرماندهي راهبردي ايالات متحده امريکا در مورد راه اندازي تمرينات نيروهاي هسته اي اين کشور به نام (Global Thunder) هشدار داده بود.
مگواير گفته بود: با توجه به مقرراتSTART III، ايالات متحده و روسيه مؤظف به همکاري در مورد برنامه هاي مهم هسته اي هستند، به همين خاطر روسيه پيش از پيش از انجام اين مانورها باخبر شده بود.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید