آستراليا توزيع آب و نان براي پناهجويان را قطع کرد

آستراليا پيشنهاد «پاپواگينه نو» براي پذيرش گروهي از پناهجويان را رد کرد.
اين گروه در اردوگاهي که آستراليا براي نگهداري پناهجويان در جزيره مانوس ايجاد کرده بود اقامت دارند. سازمان ملل نسبت به وضعيت بد پناهجويان هشدار داد.
نزديک به 600 پناهجو در برابر تخريب اردوگاه جزيره مانوس مقاومت مي کنند. مقام هاي آستراليا و پاپوا گينه نو هر دو در تلاش اند که اين کمپ را مسدود کنند و پناهجويان ساکن در آن را به محلات مسکوني بفرستند. اما پناهجويان در هراس اند که پس از بررسي پرونده هاي شان در «مرکز ترانزيت» به پاپوا گينه نو و يا کشورهاي ديگر در حال توسعه انتقال داده شوند. بخش ديگر از نگراني اين آواره گان را احتمال خشونت باشنده گان محل با آنان تشکيل مي دهد.
از پنج روز به اين طرف، حکومت آستراليا دسترسي به خدمات صحي و توزيع غذا و آب را براي آنان قطع کرده است.
در همين حال جاسيندا کيت لورل آردرن نخست وزير زيلاند جديد اعلام کرد که کشورش آماده است 150 پناهجو را از جزيره مانوس و جزيره کوچک نائورو بپذيرد.
مالکولم ترنبول همتاي آستراليايي او بيان کرده بود که نسبت به هر موضوع ديگر ترجيح مي دهد روي توافقات انجام شده قبلي که با بارک اوباما رييس جمهور پيشين ايالات متحده امريکا در سال گذشته به امضا رسيده بود، کار کند. بر بنياد اين توافقات سالانه تا سقف 1250 پناهجو به ايالات متحده فرستاده خواهد شد و در مقابل پناهجويان از امريکاي مرکزي را آستراليا خواهد پذيرفت.
سخنگوي بخش حقوق بشر سازمان ملل در ژنيو نسبت به وضعيت جاري در جزيره مانوس انتقاد کرده گفته است که پناهجويان براي دسترسي به آب زمين را کاوش مي کنند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید