امريکا با 700 ميليون دالر به سوي پاکستان بازگشت

در حالي که پس از تهديدهاي ترامپ مبني بر قطع کمک‌هاي مالي به پاکستان سران اسلام آباد واکنش‌هاي تندي نشان داده بودند، امريکا با 700 ميليون دالر به سوي پاکستان بازگشت.

به گزارش  از اکسپرس نيوز در حالي که پس از تهديدات ترامپ مبني بر قطع کمک‌هاي مالي به پاکستان، سران اسلام آباد واکنش‌‌هاي تندي نشان داده و اعلام کرده بودند که ارزشي براي ارتباط با امريکا قايل نيستند، کنگره امريکا سخنان ترامپ را نقض کرد و با تصويب کمک 700ميليون دالري به پاکستان، آن را حمايت از فعاليت‌هاي اسلام آباد در خصوص مبارزه با تروريسم دانست.

گفتني است وزرات دفاع امريکا اعلام کرده پس از عمليات‌هاي جدي ارتش پاکستان عليه گروه‌هاي تروريستي به خصوص شبکه حقاني، اين کشور تصميم گرفته تا کمک‌هاي مالي  جديدي را به اسلام آباد تحويل دهد.

قرار است نيمي از اين رقم به صورت فوري به اسلام آباد تحويل داده شود و نيمي ديگر از آن پس از تأييد جديت مبارزه پاکستان با تروريست‌ها پرداخت خواهد شد.

وزارت دفاع امريکا از پاکستان خواسته تا مبارزه عليه گروه‌هاي تروريستي به خصوص شبکه حقاني و لشکر طيبه را ادامه دهد.

اين در حالي است که ترامپ به همراه رکس تيلرسون وزير خارجه امريکا، طي هفته‌هاي اخير، پاکستان را به حمايت از تروريست‌هاي فعال در افغانستان متهم کرده و اين کشور را تهديد به قطع کمک هالي مالي مي‌کردند.

مقامات اسلام آباد ضمن بي‌اساس دانستن اظهارات رييس جمهور امريکا، نشان دادند که گرايش آن‌ها به سوي کشورهايي چون چين و محور مقاومت به اندازه‌اي شده که ديگر ارتباط با واشنگتن براي آن‌ها ارزش چنداني ندارد.

 

اشتراک گذاری:

نظر بدهید