از اثر زلزله مخرب در سرحدات ايران  و عراق، حدود 350 تن کشته شد

 

مقام‎ها در ايران مي‎گويند، در نتيجه زلزله مخرب در سرحدات ايران-عراق، حدود 350 نفر کشته و 6000 تن ديگر، زخمي شده‎اند.

اداره سروي جيولوژيکي ايالات متحده امريکا مي‎گويد، مرکز اين زلزله در 32 کيلومتري جنوب-غرب شهر هلبچه در شمال عراق در عمق نزديک به 34 کيلومتر بوده‎است.

اداره زلزله سنج در دانشگاه تهران مي‎گويد، زلزله ساعت 9:48 دقيقه شب به وقت محل رخ داده‎است. خبرگزاري رسمي ايران «ايرنا» از قول مقام‎هاي اين کشور نقل مي‎کند که هشدار مي‎دهند، رقم تلفات امکان دارد افزايش يابند. اين مقام‎ها گفتند، اداره رسيده‎گي به حوادث، کار خود را از صبح وقت روزدوشنبه آغاز کرده‎است. دفتر والي ولايت کرمانشاه مي‎گويد، با روشني روز، عمله نجات با چرخبال‌ها و سگ‎هاي آموزش ديده، به محل شتافتند.

گزارش‎ها حاکي از آن اند که شهرک سرپل ذهاب در پانزده کيلومتر مرز عراق يکي از مناطقي به شمار مي‎رود که بيشتر تخريب شده‎است.

مقام‎ها همچنان گفته اند، شهرک قصر شيرين هم شديداً تخريب شده‎است جاي‎که عمله نجات خبر داد که به نسبت قطع برق کار در اين منطقه به مشکل مواجه شده‎است.

خبرگزاري ايران گفت، آب و برق در قسمت‎هاي از ولايت کرمانشاه قطع گرديده‎است. گفته مي شود، حداقل 14 ولايت از اين زلز له متضرر شده‎اند.

رسانه‎هاي دولتي ايران خبر دادند، آيت الله علي خامنه اي رهبر مذهبي ايران از ادارات دولتي و عمله‎هاي نجات خواست که همه تلاش‎هاي شان را به خرج دهند تا به آسيب ديده‎گان اين زلزله کمک نمايند.

رسانه‎ها همچنان گزارش دادند که حسن روحاني رييس جمهوري ايران از وزارت امورداخله خواسته تا براي کمک به قربانيان تلاش‎هاي اعظمي نمايد.

همچنان حيدر عبادي نخست وزير عراق به تيم‎هاي دفاع مدني و نهادهاي مربوط به آن هدايتنامه صادر کرده که به مصيبت زده‎ها کمک کنند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید