امضای توافقنامه اعمار یک باب شفاخانه تخصصی با بنیاد بیات

توافقنامه اعمار يک باب شفاخانه تخصصي ميان دکتور فيروزالدين فيروز وزير صحت عامه و احسان الله بيات بنيان گذار بنياد بيات به امضا رسيد.

اين شفاخانه در چهار طبقه با ظرفيت صد بستر در محوطه شفاخانه صحت طفل اندراگاندي در بخش هاي تداوي واقعات ولادي نسايي و نوزاد، چشم، گوش و گلو و کلينيک تحقيقاتي براي امراض سرطان با هزينه دو ميليون دالر امريکايي که از سوي بنياد بيات پرداخت مي گردد، اعمار مي شود.

دکتور فيروزالدين فيروز وزير صحت عامه گفت: اين شفاخانه تخصصي به شکل اساسي، معياري، و مجهز با وسايل طبي پيشرفته اعمار مي‌گردد که واقعات پيچيده ولادي، چشم، گوش گلو به شيوه مدرن تداوي مي‌گردد. همچنان در اين شفاخانه يک مرکز تحقيقاتي بخش سرطان نيز ايجاد مي‌گردد که آن نخستين مرکز تحقيقاتي در بخش مذکور به سطح کشور مي‌باشد.

وزير صحت عامه افزود که بنياد بيات همواره سکتور صحت را در عرصه اعمار شفاخانه  کلينيک، تجهيزات و وسايل طبي همکاري نموده است.

احسان الله بيات اظهار داشت که اين بنياد با توجه به مشکلات صحي خانم ها و کودکان کشور تصميم اتخاذ نمود تا يک مرکزي را ايجاد نمايد که مشکلات صحي خانم ها و کودکان را در بخش هاي نامبرده مرفوع سازد و اين بنياد از شروع کار آن تاکنون 14 باب مرکز صحي را در نقاط مختلف کشور اعمار نموده است.

گفتني است که انکشاف زير بناهاي صحي و کاهش مرگ و مير مادران و کودکان يکي از اولويت هاي عمده وزارت صحت عامه مي باشد که در اين بخش تلاش ها جريان دارد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید