نامه جنجالي فرماندهي نظم عامه بحث داغ در مجلس بود

 

حضر ت علي:حکومت نفاق قومي را در کشور دامن مي‌زند

نامه فرماندهي امن و نظم عامه که بنابر حکم رييس جمهوري کشور بايد فرماندهي زون «101» کابل فهرستي از شهرت افسران و ساتنمنان را بدون قوم تاجيک آماده کند، با واکنش مجلس نماينده‌گان هم مواجه گرديد.

به گزارش خبرنگار آرمان ملي، ديروز نامه جنجالي فرماندهي امن و نظم عامه در مجلس نماينده‌گان بحث داغ بود و نماينده‌گان، محتواي اين نامه را دشمني آشکار به يک قوم تلقي کردند و گفتند که از اين مسأله به آساني نمي گذرند.

زهير نماينده‌ پنجشير در مجلس نماينده‌گان گفت: کساني که در سنگرهاي داغ قرار دارند و از کشور شان دفاع مي کنند، امروز توهين مي شوند وا ين نهايت بي شرمي و بي حيايي است.

حضرت علي نماينده‌ مردم ننگرهار گفت: حکومت با اين کارش نفاق قومي را دامن مي‌زند و حذف يک قوم از نهادهاي امنيتي يک فاجعه است و براي کشور يک مشکل کلان خلق مي کند.

معاون نخست مجلس نماينده‌گان خواهان بررسي جدي اين موضوع شد وگفت: هر که تبعيض مي کند مثل تروريست محاکمه شود واگر رييس جمهور اين هدايت را داده باشد من وي را به خيانت ملي متهم مي کنم.

به همين گونه برخي از آگاهان نظامي و سياسي نيز در رابطه به نامه فرماندهي نظم عامه واکنش نشان دادند.

جنرال جاويد کوهستاني گفت که اين يک اشتباه نيست، بل برنامه و سياست کلان حکومت است تا نفاق قومي را براي خودشان دامن بزنند.

احمد سعيدي گفت: دامن زدن به نفاق کار انسان هاي پست است، اما کساني که اين ها را هدايت مي دهند پست تر از آنها مي باشند.

اما وزارت امور داخله ديروز اعلام داشت که  مدير پيژند نظم عامه را به سارنوالي معرفي کرده است تا موضوع بررسي شود.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید