روسيه: طالبان بايد به عنوان گروه تروريستي شناخته شود

 

نماينده دائمي روسيه در سازمان ملل متحد گفته است که روسيه مي‌خواهد تا گروه طالبان در سطح بين‌المللي به عنوان يک گروه تروريستي شناخته شود.

واسيلي نبنزيا، نماينده دائمي روسيه در سازمان ملل متحد در نشست مجمع عمومي اين سازمان گفت: کمپاين برنامه ‌شده اطلاعاتي مبني بر اتهام بي‌اساس به آدرس کشور ما در حمايت از طالبان و حتا تأمين مالي و عرضه سلاح به آن‌ها را غيرقابل قبول مي‌خوانيم.

در نشست مجمع عمومي سازمان ملل متحد قطعنامه حمايت از حل و فصل مؤثر و پايدار براي جنگ در افغانستان، به تصويب رسيد.

واسيلي نبنزيا گفت که در جريان بحث‌ها درمورد اين قطعنامه، روسيه يگانه کشوري بود که خواستار تغيير نام جنبش طالبان به گروه تروريستي به طور سيستماتيک شد.

به گفتة وي، چنين اقدام اعضاي اين گروه را از فرصت‌هاي تخفيف جزاي جرايم جنايي محروم خواهد کرد.

وي افزود: ما قصد داريم در آينده نيز به اين رويکرد ادامه دهيم، زيرا ما جاگزين اين را نمي‌بينيم و خلاهايي را که به تروريست‌ها اجازه مي‌دهند تا از مسؤوليت جرايم جنايي و افراط گرايي شان، فرار کنند، نمي‌پذيريم.

نماينده دائمي روسيه در سازمان ملل متحد با ابراز نگراني از وضعيت امنيتي افغانستان گفت که در حال حاضر شاخه گروه داعش در افغانستان روز به روز مواضع شان را تقويت مي‌بخشند.

وي همچنان درمورد افزايش گسترده توليد مواد مخدر در افغانستان ابراز نگراني کرده گفت که طبق گزارش اخير اداره مواد مخدر و جرايم سازمان ملل متحد، مزارع کشت مواد مخدر در سال جاري به 60 درصد و توليد ترياک تقريباً دو برابر افزايش يافته است.

اين ديپلومات روسي خاطر نشان ساخت که روسيه خواستار تشديد تلاش‌هاي جامعه جهاني در مبارزه قاچاق مواد مخدر در افغانستان مي‌باشد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید