عبدالله و ابراهيمي به سخنان محقق واکنش نشان دادند محقق: کساني‌که انتقاد مي‌کنند، خود متهم به همکاري با داعش اند

 

 

در ادامه واکنش‌ها به اظهارات اخير محمد محقق، معاون دوم رييس اجرايي حکومت وحدت ملي، عبدالله عبدالله رييس اجرائي و عبدالرووف ابراهيمي، رييس مجلس نماينده‌گان واکنش نشان داده‌اند.

آقاي محقق پنجشنبه هفته گذشته در همايش بيداري اسلامي از نبرد رزمنده‌گان عراق و سوريه، ارتش عراق و سوريه، حشد شعبي عراق و همچنين رزمنده‌گان  افغانستان، پاکستان و جاي جاي دنيا عليه داعش در عراق و سوريه تشکر کرد.

آقاي عبدالله ديروز در نشست شوراي وزيران بدون ذکر نام آقاي محقق و اشاره صريح به اظهارات او، گفت سياست دولت افغانستان اين است که “ما طرفدار شرکت افغان‌ها در جنگ در هيچ نقطه دنيا نيستيم.

وي افزود که مردم افغانستان مي‌خواهند در صلح با هم زنده‌گي کنند، ولي در حال حاضر جنگ بر آن‌ها تحميل شده و درصف اول دفاع در برابر داعش قرار دارند و حاضر به دادن قرباني شده‌اند.

در همين حال، عبدالرووف ابراهيمي، رييس مجلس نماينده‌گان در اظهارات مشابه در نشست علني مجلس گفت: مقامات حکومتي در داخل و خارج، از هر آدرسي که هستند، بايد منافع ملي افغانستان را جداً در نظر بگيرند.

آقاي ابراهيمي اظهار تأسف کرد و با تأکيد بر اين که هر گونه اظهاراتي که منافع مردم افغانستان را زير سوال مي‌برد، جفا در حق مردم افغانستان است افزود، منافع ملي را به عنوان امانت مردم افغانستان، با تأسف، در نظر نداريم. اين نشان‌دهنده آن است که ما تا هنوز به سياست خارجي مدون دست نيافته‌ايم.

شماري از نماينده‌گان مجلس هم در اين مورد با اظهارات صريحي سخنان آقاي محقق را محکوم کردند و آن را مغاير منافع ملي افغانستان دانستند.

اما آقاي محقق در صفحه فيسبوک خود در اين انتقادها نوشته کساني که اين انتقادها را مطرح مي‌کنند، خود متهم به همکاري با داعش هستند.

به نوشته اين صفحه فيسبوکي، چنين افرادي از شکست داعش ناراحتند و بدون ملاحظه هموطني بر من مي‌تازند، مانند بعضي بزرگان در پارلمان.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید