يک نشست بزرگ سياسي در ولايت قندهار در مخالفت به حکومت رييس جمهور غني برگزار مي شود

در اين نشست که آن را جنرال عبدالرازق ميزباني مي کند برخي از شخصيت هاي سياسي و بيشتر نماينده‌گان اشتراک مي کنند

بنابر خبردريافتي روزنامه آرمان ملي، پس‌فردا يعني پنجشنبه نهم قوس در ولايت قندهار يک نشست بزرگ سياسي در مخالفت حکومت وحدت ملي برگزار مي شود که در آ ن برخي رهبران سياسي، نماينده‌گان مردم در شوراي ملي و شخصيت هاي شناخته سياسي و متنفذين قومي اشتراک مي کنند.

گفته شده است که حدود هشتاد نماينده مردم در شوراي ملي از ولايت‌هاي گوناگون در  اين نشست اشتراک مي کنند و قرار است امروز سه شنبه اين نماينده گان وارد قندهار شوند.

ظاهراً ميزباني اين نشست را جنرال عبدالرازق فرمانده پوليس قندهار بر عهده دارد. يک منبع که نخواست نامش گرفته شود از اشتراک عطامحمدنور والي بلخ و محمداسماعيل خان نيز در اين مجلس خبر داده، ولي خبر تا حال رسماً مورد تأييد قرار نگرفته است.

به همين گونه گفته مي شود که حامد کرزي رييس جمهور پيشين کشور در راه اندازي اين نشست  بزرگ سياسي در قندهار نقش عمده دارد و ممکن است موضوع برگزاري لويه جرگه عنعنوي که آ قاي کرزي خواهان آن است در اين نشست مطرح شود. ولي برخي گفته اند که در اين نشست موضوع انتخابات شفاف در وقت و زمان آن به بحث گرفته مي شود.

قابل ذکر است که برخي از رهبران و نهادهاي سياسي و آگاهان، رييس جمهور غني را متهم به انحصار قدرت کرده اند ووي را عامل اساسي خرابي اوضاع امنيتي، اقتصادي و سياسي در کشور مي دانند و به همين منظور صداي مخالفت با حکومت رييس جمهور غني از هر گوشه و کنار کشور بلند شده است و مي خواهند بديل اين حکومت را جستجو کنند و به حکومت نامشروع به قول شان پايان دهند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید