اخراج پناهجويان رد شده به افغانستان و پاکستان ادامه دارد

در هفته جاري يک گروه ديگر افغان‌ها از آلمان برگردانده مي‌شوند

حکومت آلمان مي خواهد در آغاز ماه دسمبر پناهجويان رد شده افغان را واپس به کشور شان بفرستد. گفته مي شود اولين پرواز انتقال اين پناهجويان به تاريخ 6 دسمبر (15 قوس) از شهر فرانکفورت ام ماين، صورت خواهد گرفت.

تا حال معلوم نيست که چه تعداد از پناهجويان در اين پرواز واپس فرستاده مي شوند. يکي از کارمندان سازمان حامي پناهجويان «پروز ازول» گفته است که  احتمالاً 50 مسافر در اين پرواز باشد. اما به گفتة او، ممکن است باز هم پناهجويان کمتري در اين پرواز انتقال داده شوند.

در ماه هاي اکتوبر و سپتمبر، دولت فدرال و ايالت‌هاي آلمان به ترتيب 14 و 8 پناهجوي افغان را به افغانستان اخراج کردند. تا کنون، از ماه دسمبر سال 2016 به اين طرف آلمان با هفت پرواز، جمعي در مجموع 128 پناهجو رد شده افغان را بازگردانده است.

اخراج ها به افغانستان بحث برانگيز است، زيرا وضعيت امنيتي در کشور روبه خرابي نهاده است و درگيري هاي نيرو هاي حکومتي با طالبان و هم با گروه  تروريستي داعش  شدت گرفته است.

بر اساس گزارش رسانه آلماني اشپيگل، قرار است در همين روز، پناهجويان رد شده پاکستاني نيز به کشور شان انتقال يابند. آلمان بر اساس اطلاعات وزارت داخله اين کشور در سال 2017، تعداد اخراج ها به پاکستان را تقريباً دو برابر کرده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید