عطامحمد نور: اگر طياره من سقوط هم کند در نشست قندهار اشتراک مي‌کنم

 

ظاهر قدير خطاب به رييس جمهور غني: حکومت ترا به زور سقوط نمي‌دهيم

 

رييس جمهور به منظور جنجال در کشور نشست قلب آسيا را نا تمام گذاشت و به کابل بر گشت

 

عطامحمدنور والي بلخ و با توردوستم فرزند جنرال دوستم که قرار بود روز پنجشنبه (نهم قوس) در نشست قندهار اشتراک کنند، ولي به هواپيماي حامل آن‌ها اجازه پرواز داده نشد.

والي بلخ به رسانه‌ها گفت که اين حرکت خلاف قانون و غير اخلاقي وغير انساني به خير کشور نيست و پايه حکومت را سست مي کند.

در حالي که اداره مستقل هوانوردي کشور علت پرواز نکردن هواپيماي آن‌ها را مشکل تخنيکي عنوان کرده است ولي والي بلخ و باتوردوستم آن را يک دسيسه عليه خود شان تلقي کرده اند و گفته اند، حکومت اجازه پرواز هواپيماي آن‌ها را به قندهار نداد.

پيش از اين نامه‌يي از رياست امنيت ملي در شبکه هاي اجتماعي هم‌رساني شد که گويا هواپيماي حامل سياسيون افغانستان توسط نيروهاي شورشي بمب گذاري و منفجر خواهد شد.

والي بلخ با وجود اين همه هوشدار امنيت ملي، تلاش کرد که در نشست قندهار اشتراک کند.

پس از حضورنيافتن والي بلخ در نشست قندهار عبدالظاهر قدير عضو مجلس نماينده گان، همايون همايون معاون مجلس، به حکومت دوازده ساعت مهلت و اخطار دادند تا زمينه سفر هيأت بلخ را در نشست قندهار فراهم کند در غير آن آنها در برابر حکومت اقدام جديتر خواهند کرد.

قدير ديروز در يک نشست گفت: «ما حکومت را به زور سقوط نمي دهيم، بل مي خواهيم در چارچوب قانون با خلاف ورزي هاي اشرف غني برخورد نماييم.»

اما شام ديروز نزديکان والي بلخ به آ رمان ملي گفتندکه استاد تصميم قاطع دارد تا در نشست قندهار شرکت کند و گفته است که «اگر طياره من هم سقوط کند در نشست قندهار شرکت مي کنم.»

اين در حاليست که رييس جمهور غني ديروز ادامه نشست قلب آسيا را که در کشور آذربايجان برگزار شده بود، لغو کرد و به سوي کابل حرکت نمود که ممکن است جنجال هاي نشست قندهار سبب لغو برنامه رييس جمهور شده باشد.

قابل ذکر است که منتقدان حکومت وحدت ملي با اشتراک حامد کرزي، رييس پيشين و شماري از اعضاي مجلس نماينده گان نشست بزرگي را ديروز جمعه 10 قوس در شهر قندهار برگزار کنند، ولي تا کنون اين اجلاس برگزار نشده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید