واکنش نماينده گان مجلس و مردم پکتيا به برگزاري نشست قندهار

شماري از اعضاي مجلس نماينده‌گان در واکنش به برگزاري نشست برخي از سران سياسي در قندهار، اعتراض کرده آن را خلاف منافع ملي افغانستان خواندند.

در نشست عمومي ديروز شنبه سايره شريف، يک تن از اعضاي مجلس نماينده‌گان در واکنش به اشتراک همايون همايون معاون اول و ظاهر قدير معاون پيشين مجلس گفت کساني که از مردم نماينده‌گي مي‌کنند شرايط بحراني ايجاد مي‌کنند که اين تنها به نفع اشخاص محدود است نه به نفع مردم.

نسيمه نيازي، ديگر عضو مجلس گفت وکيلاني که قندهار رفتند به نماينده‌گي از پارلمان نه رفتند و حرف شخصي‌شان است.

حاجي صالح، ديگر عضو مجلس گفت حالا وقت سابق نيست، چون افغانستان قانون اساسي و نظام دارد و کسي جرئت اين را ندارد که نظام را سقوط دهد.

آقاي صالح افزود، نماينده‌گاني که قندهار رفتند نيز اگر واقعاً نمايندة مردم هستند، بيايند در تالار حاضري‌شان را امضا کنند. اين عضو مجلس گفت به کسي اجازه نمي‌دهيم که يک قدم هم براي سقوط نظام بردارد.

حميرا ايوبي، يکي ديگر از نماينده‌گان گفت که سروصدهاي بعضي از سياسيون ما در گوشه و کنار مملکت بر ضد حکومت شنيده مي‌شود و اين‌ها به فرزندان ناخلفي مي‌مانند که نمک را مي‌خورد و نمک‌دان را مي‌شکند.

اما برخي از نماينده‌گان ديگر ديدگاه متفاوتي در اين زمينه دارند و مي‌گويند به اساس قانون اساسي، حق هر شهروند است تا در نشست‌هاي سياسي اشتراک کند.

ذکريا ذکريا، يک عضو مجلس گفت هرکسي حق دارد گردهم‌آيي کند و نشست قندهار هم نبايد مورد مخالفت قرار گيرد و تمثيل دموکراسي را بايد مهر تأييد بگذاريم.

در همين رابطه محمد نذير احمدزي معاون دوم مجلس گفت برگزاري نشست‌ها در افغانستان بخشي از آزادي و دموکراسي در چارچوب قانون است اما عمل خلاف منافع را شوراي ملي به هيچ کس اجازه نمي‌دهد.

بر اساس يک خبر ديگر، باشنده‌گان ولايت پکتيا ديروز به طرفداري از رييس جمهور اشرف غني در جاده هاي شهر گرديز دست به راه‌پيمايي زدند.

به گزارش رسيده به آرمان ملي، صدها نفر از باشنده‌گان ولايت پکتيا در اعتراض به جلسه قندهار و حمايت از اشرف غني رييس جمهور کشور دست به تظاهرات مسالمت آميز زدند.

آنان شعار مي دادند که به حمايت از اشرف غني از جان ومال خود تير هستند و از وي حمايت مي کنند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید