رییس ارتش پاکستان: هند از خاک افغانستان بر عليه پاکستان استفاده مي کند

 

مقام هاي پاکستان ادعا کرده اند که پناهگاه تروريستان در داخل خاک افغانستان و کشور هند نيز از خارک افغانستان بر عليه پاکستان استفاده مي‌کند. اين حرف‌ها را جنرال قمر جاويد بجوا روز گذشته در ديدارش با جيمزمتيس وزير دفاع امريکا گفته است.

ارتش پاکستان گفته است که آن‌ها در مبارزه با تروريزم متعهد است و تمام نگراني آن‌ها از مداخله هند به پاکستان با استفاده از خاک افغانستان است.

رييس ارتش پاکستان گفته است که تمام فعاليت هاي تروريستي که در خاک پاکستان انجام مي‌شود در داخل افغانستان طرح ريزي مي گردد.

بجوا در حالي اين ادعاي جديد خود را مطرح کرده است که روز گذشته معاون وزير خارجه امريکا در ديدار با عبدالله عبدالله گفته بود، پاکستان در امر مبارزه با تروريزم هيچ اقدامي نکرده است.

پاکستان در چند سال اخير همواره متهم بوده است که به تروريستان پناهگاه داده و از گروه هاي تروريستي به منظور وارد کردن فشار بر افغانستان استفاده مي‌کند.

اين در حاليست که چند روز پيش  حکومت پاکستان حافظ سعيد رهبر لشکر طيبه که يکي از خطرناک ترين گروه هاي تروريستي در پاکستان است را از قيد آزاد کرد. اين کار پاکستان با واکنش هاي امريکا، هند و افغانستان روبه‌رو شد. حافظ سعيد به عنوان رهبر يک گروه تروريستي در فهرست سياه دولت امريکا و سازمان ملل قرار دارد.

در جريان سالهاي گذشته، رهبران ارشد گروه هاي تروريستي مانند القاعده و طالبان در داخل خاک پاکستان هدف قرار گرفته و کشته شده اند. اکنون نيز بر اساس گزارش ها، پايگاه اصلي تمامي گروه هاي تروريستي که در افغانستان، پاکستان و هند فعاليت دارند در پاکستان قرار دارد.

با وجود اين نيز، روز گذشته وزير خارجه پاکستان نيز گفته است که 128 حمله تروريستي در پاکستان، از خاک افغانستان برنامه ريزي شده است. خواجه آصف گفته است که مراکز بسياري از گروه هاي تروريستي که پاکستان را هدف قرار ميدهند، در خاک پاکستان قرار دارد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید