پروفیسور عبد رب الرسول سیاف: اگر انتخابات نشود کشور به بحران خواهد رفت

 

عبدرب الرسول سياف، يکي از چهره‌هاي پر نفوذ سياسي و جهادي در افغانستان، طي نشستي در کابل به شدت از تک‌روي‌ها و بي‌راه‌روي‌هاي سران حکومت انتقاد کرد و نارضايتي خود را در اين قسمت اعلام کرد.

آقاي سياف اين سخنان را در نشست بزرگان تنظيم دعوت سياسي مطرح کرده و افزود که براي کسب قدرت و شهرت و ايجاد درد سر براي کشور، هيچگاهي نخواسته‌است که در بين مجاهدين مجادله نمايد.

اين چهرة مطرح سياسي گفت که تا هنوز بالاي خون و جهاد معامله نکرده و پس از اين هم نخواهد کرد و در مورد ادعاهاي صورت گرفته مبني بر غصب زمين‌هاي دولتي از سوي اعضاي تنظيم دعوت اسلامي گفت که تا هنوز نه خودش و نه اعضاي حزبش، هيچ زميني را غصب نکرده و حاضر اند که در اين مورد پاسخ‌گو باشند.

وي در اين نشست گفت که به شدت از تک‌روي‎ها، بي‌راه‌روي‌ها، بي‌برنامه‌گي‌ها، عدم قبول پيشنهاد اصلاحي، عدم شنوايي دولت، ناراضي است و علاوه کرد که با وجود اين‌همه هم، حکومت را قبول کرده‌ تا اين ملک به سوي حکومت ملک‌الطوايفي سوق داده نشود.

آقاي سياف خاطر نشان ساخت که حکومت از دست او وهم‌تيم‌هايش هرگز خراب نخواهد شد و اظهار کرد که خدا کند که از دست سران دولت خراب نشود.

اين رهبر جهادي نيز در مورد کساني که مجاهدين را قاتل و يا هم غاصب خطاب مي‌نمايند، افزود که مجاهدين هرگز آدم‌کش و غاصب نبوده و در کل مردم‌هاي نيک اند که براي رهايي اين کشور جهاد کرده و اگر قاتل هم اند، قاتل دشمنان کشور بوده‌اند.

وي در بخش ديگر از سخنان از برگزار نشدن انتخابات‌هاي آيندة در زمان معين هشدار داد وافزود که اگر اين پروسه در زمان تعيين شده آن راه‌اندازي نشود، مطمئناً کشور به سوي يک بحران جديد خواهد رفت.

وي گفت که دولت تا هنوز هيچ اقدام عملي را در قسمت برگزاري انتخابات انجام نداده و از ناظرين خارجي در پروسه‌هاي انتخاباتي خواست تا استقلاليت شان را در پروسة ملي در کشور مد نظر داشته باشند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید