رييس‌جمهور غني: انتخابات پيشرو در زمان آن برگزار خواهد شد

 

فضل احمد معنوي: حکومت غني عوام فريبانه يک پـروژه را ده‌بار افـتتاح مي‌کـند

 

محمداشرف غني رييس جمهور در ديدار با بزرگان و نماينده‌گان قوم خوگياني ولايت ننگرهار گفت که به وزارت دفاع ملي هدايت مي‌دهد تا ولسوالي خوگياني را از وجود دشمن پاک‌سازي کند. در اين ديدار رييس جمهور با اشاره به انتخابات پيش رو گفته است که حکومت براي برگزاري انتخابات متعهد است و انتخابات شوراي ملي و شوراهاي ولسوالي در زمان تعيين شدة آن برگزار خواهد شد.

آقاي غني گفت که بر اساس قرارداد جديد، شاهراه کابل – جلال آباد به گونة اساسي ساخته خواهد شد.

او افزود، مشکل کمبود برق ولايت‌هاي ننگرهار، لغمان، کنر، لوگر، پکتيا و خوست با برق وارداتي 1000 ميگاوات از آسياي ميانه حل خواهد شد و در کنار آن 20 ميگاوات برق آفتابي نيز براي ولايت ننگرهار در نظر گرفته شده است.

هر چند رييس جمهور از برگزاري به موقع انتخابات سخن مي زند، اما آگاهان امور به اين گفته ها باور ندارند. فضل احمد معنوي رييس سابق کميسيون انتخابات افغانستان در زمينه گفت: رهبران حکومت وحدت ملي براي مهندسي انتخابات پارلماني و رياست جمهوري افغانستان تلاش دارند.

وي به رهبران حکومت وحدت ملي هشدار داد، مردم هرگز اجازه نخواهند داد که بار ديگر رهبران حکومت وحدت ملي با عوام فريبي و از راه‌هاي غير مشروع حاکميت شان را يک دور ديگر نيز تمديد کنند.

به باور آقاي معنوي، حکومت هرگز انتخابات را برگزار نخواهد کرد به اين دليل که اين حکومت از طريق انتخابات به قدرت نرسيده و هرگز هم به حکومت نخواهد رسيد؛ چرا که نه حزب دارد، نه جذابيت دارد و نه هم کارکرد قابل دفاع دارد؛ و به حدي عوام فريب است که يک پروژه را ده بار افتتاح مي کند. وي افزود،  آقاي غني پيش از اين ادعا کرده بود که ظرف يک سال، برق افغانستان را به خارج صادر مي کنيم در حالي‌که اکنون حتا برق کابل را هم نمي توانند تأمين کنند.

فضل احمد معنوي خاطرنشان کرد: جامعه بين المللي به دنبال برگزاري انتخابات است؛ اما خواسته ما اين است که اگر قرار باشد انتخابات آينده هم مانند انتخابات قبلي باشد بهتر است که اصلاً برگزار نشود.

به گفته وي، حکومت حتا در سطح قريه‌هاي کوچک نيز به دنبال نفوذ و کنترول صندوق‌ها به نفع خود است.

معنوي اظهار داشت کشورهاي خارجي نمي‌توانند مشکل مردم افغانستان را حل و فصل کنند، بلکه خود افغان‌ها بايد به اين وضعيت سامان بدهند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید