وزارت خارجه روسيه: ناتو هويت چرخبال‌هايي که داعش را در افغانستان اکمال مي‌کند، روشن سازد

 

نماينده ويژه رييس جمهور روسيه براي افغانستان گفت، مسکو پاسخ دقيقي از ناتو درباره چرخبال‌هاي ناشناس که براي گروه تروريستي داعش و ديگر گروه هاي تروريستي کمک مي کنند، دريافت نکرده است.

ضمير کابلوف نماينده ويژه رييس جمهور روسيه و مدير بخش دوم آسيايي وزارت امور خارجه روسيه گفت، ما بارها و بارها نگراني خود را درباره چرخبال‌هاي ناشناس که به گروه تروريستي داعش و ديگر گروه هاي تروريستي در مناطق مختلف جمهوري اسلامي افغانستان کمک مي کنند، ابراز داشته ايم، اما نيروهاي خارجي که در افغانستان حضور دارند به اين نگراني ما هيچ واکنشي نشان نداده اند.

به گفتة وي، مسکو موضوع چرخبال‌هاي ناشناس در افغانستان را در جلسه شوراي امنيت سازمان ملل مطرح کرده است و انتظار مي رود که يک گزارش جامع را نماينده سازمان ملل متحد در افغانستان در اين باره به نشر برساند.

کابلوف تأکيد کرد، ما به طور منظم از شرکاي ناتوي خود که حريم هوايي افغانستان را در اختيار دارند، در اين باره پرسيده ايم، اما تا اکنون هيچ پاسخ روشني را از آن ها دريافت نکرده ايم.

پيش از اين سخنگوي وزارت امور خارجه روسيه گفته بود، که مسکو با توجه به گزارش هاي رسانه ها که نيروهاي نظامي امريکا و ناتو در افغانستان از داعش پشتيباني مي کنند خواستار بررسي اين حقايق شده بود.

وي افزود، وضعيت در افغانستان به خاطر فعاليت هاي گروه طالبان روز به روز به وخامت مي گرايد و در همين حال نفوذ گروه تروريستي داعش هم روز به روز افزايش مي يابد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید