پاکستان: مقام‌هاي امريکا در کابل و اسلام‌آباد حرف‌هاي متفاوت مي‌زنند

 

وزارت خارجه پاکستان در واکنش به اظهارات مايک پنس گفته که مقام‌هاي امريکايي هنگام ديدار با مقام‌هاي پاکستاني موضع متفاوت دارند و در افغانستان سخنان ديگري مي‌گويند.

مايک پنس، معاون رييس جمهوري امريکا در سفر به افغانستان گفته بود که دوران پناه دادن به گروه‌هاي تروريستي در پاکستان به سرآمده است.

وزارت خارجه پاکستان گفته است که اظهارات آقاي پنس با موضع نماينده‌گان امريکا در ملاقات‌هاي مفصل با مقام‌هاي پاکستاني، تفاوت دارد.

در بيانيه‌ وزارت خارجه ضمن تأکيد بر اين‌که متحدين هرگز به يکديگر هشدار نمي‌دهند، آمده است: امريکا بايد عواملي را تنبيه کند که در افغانستان، به طور تصاعدي، مسؤول افزايش توليد مواد مخدر، فساد گسترده و فراهم کردن زمينه براي نفوذ داعش هستند.

وزارت خارجه پاکستان گفته است، براي ايجاد صلح بايد به مکانيسم مذاکرات توجه ويژه شود.

پاکستان تأکيد کرده که با اتهام زدن به ساير کشورها و ديگران را مسؤول شکست دانستن، صورت مسأله حل نخواهد شد.

معاون رييس‌جمهوري امريکا، شامگاه روز پنجشنبه گذشته وارد کابل شد و با اشرف غني، رييس‌جمهوري و عبدالله عبدالله، رييس اجرايي حکومت وحدت ملي افغانستان و همچنين سربازان امريکايي در اين کشور ديدار کرد.

او با تأکيد اين که همکاري پاکستان با امريکا به نفع پاکستان است، افزود، پاکستان براي سال‌ها به طالبان و گروه‌هاي تروريستي ديگر پناه داده، اما آن دوران ديگر به سر آمده است.

وي هشدار چند ماه پيش رييس جمهوري امريکا به پاکستان را تکرار کرد و گفت، من يک بار ديگر اين مسأله را تکرار مي‌کنم که پاکستان در مشارکت با امريکا خيلي چيزها به دست مي‌آورد. برعکس، اين کشور با پناه دادن به جنايتکاران و تروريست‌ها، خيلي چيزها را از دست خواهد داد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید