رادیوی محلی سرحد مورد حمله افراد مسلح قرار گرفت

منابع محلي ولايت غور، گفته‌اند که افراد ناشناس دفتر راديوي خصوصي محلي موسوم به سرحد را به آتش کشيدند.

عبدالحي خطيبي، سخنگوي والي غور گفته است که افراد ناشناس شب گذشته به دستگاه اين راديو حمله کردند که در نتيجه تجهيزات آن حريق شد.

به گفته آقاي خطيبي هنوز مشخص نيست انفجاري که در اين رويداد صورت گرفته، ناشي از انفجار بمب بوده يا مواد ديگري که باعث توليد صدا و آتش‌سوزي در ايستگاه راديو سرحد شده است.

آقاي خطيبي گفت که هنوز عاملان اين رويداد شناسايي نشده، ولي نيروهاي امنيتي در حال تحقيق در اين مورد هستند.

معروف سيدي مدير راديو سرحد گفت که وسايل و تجهيزات اين راديو کاملاً از بين رفته است.

به گفتة او، برنامه‌هاي اين راديو ساعت 5 و 30 عصر، دو سه ساعت پيشتر از هر روز، به پايان رسيد و در زمان حمله به آن هيچ کسي از کارمندان آن در محل رويداد نبودند.

آقاي سيدي افزود که در ماه‌هاي گذشته افراد ناشناس بارها او را تهديد کرده بود که اگر پخش برنامه‌هاي اين راديو را متوقف نکند، حمله قرار خواهد گرفت.

او افزود که اين تهديدها را با مقام‌هاي محلي و حتا وزارت داخله در پايتخت هم در ميان گذاشت، اما مقام‌هاي دولتي هيچ توجهي به اين تهديدها نکردند.

به گفته آقاي سيدي، راديو سرحد در حدود صد متري اقامتگاه فرمانده پوليس موقعيت دارد و با هشت کارمند و درآمد مالي از طريق پخش آگهي به کار خود ادامه مي‌داد و برنامه‌هاي آن عمدتاً شامل موضوع‌هاي خبري، آموزشي و سرگرم‌کننده بود.

خشونت با خبرنگاران در افغانستان موضوعي است که بارها در محافل رسانه‌اي و خبري و نهادهاي مدافع حقوق خبرنگاران اين کشور مطرح شده و آمار خشونت در سال‌هاي اخير رو به افزايش بوده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید