حمله به خبرگزاري افغان، حمله به آ زادي بيان است

سید شریف ناصرزاده

دست هاي پليد انفجار و انتحار يک  بار ديگر فاجعه آفريدند و اين بار با حمله انتحاري به مرکز خبرگزاري افغان ( آوا) دشمني و عداوت شان را با مطبوعات و رسانه ها و آزادي بيان به صورت بسيار برجسته نمايان ساختند اين رويداد خونين، باعث شهادت ده ها تن از شخصيت هاي فرهنگي و زخمي شدن ده ها تن ديگر گرديد.  بدون شک چنين حملات بزدلانه و دهشت بار نمي تواند حتا کاروان آزادي و به خصوص آزادي بيان و مطبوعات را متوقف سازد، بل خون هر شهيدي با پيوستن به شهداي راه آزادي و استقلال کشور، درياي بيکران از خشم و نفرت را عليه تروريستان جنايتکار به وجود خواهد آورد و سرنوشت جنايتکارانه تروريستان را در دادگاه عدل الهي رقم خواهد زد.

دهشت آفرينان جنايتکار بدون هيچگونه ترس و هراس با حمله به مراکز مطبوعات ،رسانه ها ، مساجد و تکايا و… جنايت هاي مکرري را مرتکب مي شوند و باعث قتل و کشتار بي رحمانه مردم ، شخصيت هاي فرهنگي ، نيرو هاي امنيتي و… مي گردند و به اين گونه، سال هاست که اين تراژيدي غم بار در کشور ما تکرار مي گردد  و مسؤولين امور همچنان نظاره‌گر تکرار چنين فجايع اند و هيچگونه تدابير پيشگرانه‌اي را در چنين مراکز روي دست نمي گيرند و به اين گونه باعث بوجود آمدن سوال هاي متعددي مي گردند

حمله به مرکز خبرگزاري افغان، آن هم در غرب کابل بدون همکاري ستون پنجم دشمن امکان ناپذير است ، چنين حملات نشان مي دهد که دستگاه هاي امنيتي ما فاصلة عميق از وظايف خطير شان براي بوجود آوردن امنيت و ثبات حتا در پايتخت افغانستان دارند و نمي توانند در جهت بوجود آوردن امنيت و يا گرفتن تدابير امنيتي، پاسخگو و جلو جنايتکاران تروريست را بگيرند و به اين گونه، سوالات متعددي را در اذهان مردم خلق مي نمايند. بدون هيچ گونه شکي در حمله به خبرگزاري افغان دست هاي مرموز خارجي ها براي ايجاد تفرقه و نفاق در درون ملت واحد ما به صورت برجسته نمايان بوده و برنامه چنين حملات در بيرون ازمرز هاي افغانستان ريخته شده و توسط اجيران مزدور و سرسپرده اجرا گرديده است. هدف چنين حملات، مبارزه با آزادي بيان و به وجود آوردن نفاق و دوئيت در درون ملت است. اما آن‌ها کور خوانده اند و نمي دانند که ملت رنج ديده ما که سال ها قرباني حملات وحشيانه تروريستان بوده اند در دام برنامه هاي جنايت کارانه ها نخواهد افتاد و با اتحاد و همگرايي جواب دندان شکن به عاملين داخلي و خارجي اين جنايت وحشتبار خواهد داد.

دولت افغانستان بايد بداند که مسؤوليت امنيت جان و مال مردم به عهده نيرو هاي امنيتي است و دولت وظيفه دارد تا تدابير لازم راجهت پاسخگو به امنيت مردم روي دست گيرند. تدابيري که باعث بوجود آمدن امنيت و ثبات گرديده و همچنان باعث گرفتاري ستون پنجم دشمن در داخل کابل و ديگر مناطق تحت کنترول دولت گردد. چنين وظيفه خطير بدون هيچ گونه شکي، بدون همکاري مردم در چارچوب چوکات همکاري متقابل دولت و ملت امکان ناپذير است و بوجود آوردن چنين فضاي همکاري، وظيفه دولت است ، زيرا مردم از جنايت هاي مکرر افراد تروريست به ستوه آمده اند ، در وجود فرد فرد ملت نفرت عميق نسبت به جنايت هاي مکرري حملات انفجاري و انتحاري نهفته است.

از طرف ديگر تکرار حملات جنايت کارانه، اعتماد و اطمينان مردم را نسبت به توانمندي نيروهاي امنيتي از بين برده است، اکنون ديگر اکثريت مردم نسبت به برنامه‌هاي امنيتي سکتور هاي امنيتي نا اميد گرديده اند، چنين نااميدي از توانمندي نيروهاي امنيتي توسط مردم خيلي زيان بار بوده و ملت را از دولت دور نگه مي دارد و اين خواست و تلاش تروريستان است تا از چنين فضاي به نفع برنامه هاي تروريستي شان استفاده نمايند.

با آنچه گفته آمديم، ضرورت باز نگري برنامه‌هاي امنيتي يک امر ضروري براي بلند بردن توانمندي سکتور هاي امنيتي مي باشد. اين باز نگري بايد ضمن مبارزه قاطع با عمال جنايتکار ستون پنجم در درون نظام ، باعث ايجاد ارتباط با مرد م از طريق تخليق اعتماد و اطمينان بين مردم گرديد و نقش مردم در مبارزه با دهشت افگني برجسته مي گردد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید