27 پوليس محلي سلاح دولت را به خانه‌هاي خود برده اند

يک عضو مجلس سنا مي‌گويد که 270 پوليس محلي در ولايت نورستان که به تازه‌گي از سوي دولت تنقيص شده اند، سلاح‌هاي خود را تسليم نکرده اند.

به گفته اين سناتور اين افراد قبلاً از سوي مقام هاي محلي ولايت نورستان به منظور مقابله با گروه طالبان مسلح شده بودند، ولي پس از تنقيص، به بهانه مشکلات امنيتي، سلاح‌هاي خود را تسليم نکرده اند.

عبداللطيف نهضت يار نماينده مردم نورستان در مجلس سنا گفت که 270 پوليس محلي پس از تنقيص از سوي وزارت داخله، با سلاح دست داشته شان به خانه‌هاي خود رفته اند و حاضر نيستند سلاح‌هاي خود را به دولت تسليم دهند.

آقاي نهضت يار افزود، اين افراد مي‌گويند که به دليل استخدام در پوليس محلي دشمني‌هاي شخصي پيدا کرده اند و زير تهديدهاي بلند امنيتي قرار دارند و به همين خاطر نمي‌توانند سلاح‌هاي خود را به دولت تسليم دهند.

به گفتة او، پوليس ولايت نورستان نيز تلاش کرده است تا با فرستادن سرباز پشت دروازه‌هاي اين افراد، سلاح هاي آنان را جمع آوري کنند؛ اما تا هنوز موفق به اين کار نشده است.

آقاي نهضت يار هشدار داد که اگر دولت دوباره اين افراد را استخدام نکند، پاسگاه ها و مناطق زيادي به دست طالبان سقوط خواهند کرد.

به گفته وي، مردم ولايت نورستان نيز از اين تصميم دولت استقبال نکرده و نگران تشديد نا آرامي ها در اين ولايت هستند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید