امرالله صالح: گفته‌هاي گيلاني بالاي نيروهاي مسلح افغانستان تأثير گذاشته است

 

امرالله صالح رييس پيشين امنيت ملي در صفحه فيسبوک خود نوشته است که گيلاني يک آدم بي خبر نيست و بيشتر از سران حکومت اطلاعات دارد.

امرالله صالح در واکنش به سکوت حکومت در برابر اظهارات رهبر محاذ ملي درخصوص موجوديت رهبران طالبان در خاک افغانستان در صفحه رسمي خود آورده است که سيد حامد گيلاني گفت که با طرفداري علني از پاکستان (يعني طرفداري از قتل عام مردم ما) از کسي نمي ترسد، راست گفته است اگر او مي دانست که ارادة قوي به خاطر مهار و نابود سازي ستون پنجم در حکومت وجود دارد هرگز چنين بي باک و بي هراس بر خون شهدا و معلوليت فرزندان اين خاک توهين نمي کرد.

به گفتة صالح، گيلاني مانند آمر يک مفرزه اطلاعاتي پاکستان عمل کرد اما واکنش دولت در برابر حرف هاي او نشان دهنده نهايت بيچاره‌گي و سردرگمي است؛ دولت گفته که اين حرف ها بي خبري آقاي گيلاني را نشان مي دهد. نخير و صد نخير، شما به خود و به مردم توهين مي کنيد. گيلاني خوب اطلاع دارد و بيشتر از شما اطلاع دارد؛ وي از گسست هاي درون شما ، سياست تضرع شما ، تخيل ها، توهم و اميد هاي کاذب شما براي معامله بزرگ با دشمن آگاه است و از همين رو از شما هيچ نمي هراسد و در روز روشن به روي‌تان پرخاش مي کند و بعد مي رود دنبال چانه زني براي گرفتن امتياز بيشتر از پاکستان.

وي افزوده است که تا آنجا که من معلومات دارم اين فضا تأثير مستقيم بر وضعيت نيرو هاي مسلح کشور گذاشته است و ابهام در اهداف و سياست صفوف آن‌ها را گسسته و سطح جذب را به حداقل پايين آورده است.

گفتني است که گيلاني اخيراً مدعي شد که رهبران طالبان نه در خاک پاکستان بل در افغانستان حضور دارند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید