ملاهاي پاکستاني سر عقل آمدند!

ملا هايي پاکستاني سرانجام پس از شور و مشوره هاي زياد فتوا دادند که انجام عمل انتحاري حرام و خلاف موازين و دستورات دين مبين اسلام است.

اين در حاليست که در چهل سال اخير اين جماعتي که نقاب اسلام به رخ کشيده بودند، پيوسته فتوا صادر مي کردندو عمل انتحار را عمليات استشهادي نام گذاشته بودند.

طالبان نيز به استشاره آنها افراد ساده لوح افغانستان و پاکستان را تعليم داده پس از شست و شوي مغزي، به انجا م عمل انتحار و کشتار مردم بيگناه ما از آنسوي مرز به افغانستان مي فرستادند.

درشانزده سال اخير اين رسم نا پسند غير اسلامي در افغانستان ، خاور ميانه، شاخ افريقا، و نايجريا  شايع شد و در اثر عمليات هاي انتحاري در اين مناطق هزاران تن از انسان هاي بيگناه، جان هاي عزيز شان را از دست دادند.

در افغانستان طالبان و داعشيان حمله هاي انتحاري را از شهرها و مکان هاي نظامي حتا به ميان مراسم جنازه، عروسي ها، ميان مساجد  و تکايا در هنگام نماز بردند و نشان دادند که نه تنها به ارزش هاي ديني ما باور و حرمت ندارند، بلکه مسلمان نيز نيستند.

اما فتواي هزاران تن از علماي دين پاکستان در باره حرام بودن حملات انتحاري، يک انکشاف تازه و مثبت در جوامع اسلامي به شمار مي رود و حالا وقت آن است تا کساني که دم از اسلام و اسلاميت مي زنند در پاکستان و افغانستان دست از اين کا ر بردارند و به اين ترتيب هم دين و هم دنياي خود را خراب نکنند.

ما اميدواريم که علماي پاکستان خود در گام نخست به تصفيه مدارس ديني شان از وجود هراس افگنان داخلي و خارجي که همه ساله صد ها تن از شهروندان کشور هاي مختلف منجمله افغانستان  را براي  انجام حملات انتحاري آماده مي کنند، بپردازند و اجازه ندهند تا ديگر اين جنايت کاران در جاهاي مختلف جوي هاي خون را بيندازند و مردم بيگناه را تکه و پاره کنند.

دين مبين اسلام دين مهرباني، صلح و آشتي است و خشونت را مردود مي داند مگر آنکه در آن حق، عدالت و زنده گي انسانها زير پا شده باشد.

مردم افغانستان در چهار دهه اخير مشکلات فراوان و فجايع بزرگي را در کشور شان شاهد بوده اند و آرزو دارند تا به اين جريات و نابساماني ها پايان داده شود.

زنده گي يکي از وديعه هاي بزرگ خداوند بزرگ است و گناه عظيم است که اين موهبت را از ديگران بگيريم.

کشته شدن انسانهاي بيگناه در هر سرزميني گناه بزرگ و نابخشودني ميباشد.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید