يک خانم در تخار سه بار فروخته شده است

يک خانم در ولايت تخار افغانستان از سوي فردي، سه بار فروخته شده است.

اين خانم که فوزيه نام دارد زماني با اين مشکل روبه‌رو شد که پس از بيست سال زنده‌گي مشترک «با درد و رنج» از شوهرش جدا شد.

فوزيه مي‌گويد که پس از اين‌که از شوهرش جدا شد، پدر و مادرش نيز وفات کرده بودند و برادرانش وي را نپذيرفتند و به او پناه ندادند. پس از آن‌که برادرانش به وي سرپناه ندادند، براي گذراندن زنده‌گي‌ا‌ش و دست‌يافتن به سرپناه، روانة خانة داماد و دخترش به سوي تخار شد.

او پس از 5 ماه زنده گي در خانة دختر و داماد، از سوي دامادش از خانه بيرون شد و با فردي به نام رحيم الله آشنا شده است که وي در بدل سرپناه، پيهم به وي تجاوز کرده است.

او ادعا مي‌کند که رحيم‌الله و دو تن ديگر به نام‌هاي اميرخان و مهران، وي را در مدت دو سال گذشته يک‌بار در بدل ده هزار افغاني و دو بار در بدل يک صد هزار افغاني به فروش رسانيده‌اند.

به گفتة فوزيه، رحيم‌الله وي را براي بار سوم به فردي به نام سلطان به فروش رساند. چون همسر نخست سلطان، نازا بود و به همين دليل سلطان حاضر به ازدواج با وي شد، اما پس از حدود يک‌ماه، با دريافت اطلاع از داستان پر فراز و نشيب زنده‌گي‌اش دو هفته قبل او را به فرماندهي پوليس تخار تسليم کرد.

مسؤولان رياست امور زنان ولايت تخار، پروندة فوزيه را قاچاق انسان مي‌دانند.  رزم‌آرا حواش، رييس امور زنان ولايت تخار گفته است که پروندة اين بانو در نهاد‌هاي عدلي و قضايي اين ولايت تحت بررسي قرار داد.

تاکنون رياست امنيت ملي ولايت تخار در پيوند به فروش فوزيه مهران و اميرخان را بازداشت کرده است.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید