دوستم به کشور بر مي گردد

 

گزارش ها از دفتر جنرال عبدالرشيد دوستم معاون نخست رياست جمهوري افغانستان حاکيست که جنرال دوستم به زودي به افغانستان بر مي گردد.

باتور دوستم پسر ارشد آقاي عبدالرشيد دوستم که در حال حاضر رهبري حزب جنبش اسلامي افغانستان را به عهده دارد در صفحه فيسبوک خود گفته است که جنرال عبدالرشيد دوستم معاون اول رياست جمهوري افغانستان به زودي وارد کشور خواهد شد.

جنرال عبدالرشيد دوستم براي تداوي به ترکيه سفر کرده است و اين درحاليست که بعضي از آگاهان مي گويند که جنرال دوستم به ترکيه تبعيد شده است.

ارگ رياست جمهوري افغانستان همواره گفته، که هيچ مانع و مشکلي براي بازگشت دوستم وجود ندارد. شاه حسين مرتضوي، سرپرست سخنگوي رييس جمهوري افغانستان دو روز پيش تلويحاً گفته بود که معاون اول رياست جمهوري سلامتش را باز يافته و به زودي به کابل بر مي‌گردد.

در همين حال رسانه ها گزارش مي دهند، که توافق‌هايي ميان ارگ رياست جمهوري و جنرال دوستم صورت گرفته که بر اساس آن دوستم به عنوان معاون اول رييس جمهوري به ماموريتش بر خواهد گشت.

پيش از اين 4 ماه پيش رسانه ها گزارش داده بودند، که به هواپيماي جنرال عبدالرشيد دوستم اجازه داده نشده بود تا در ميدان هوايي مزارشريف بنشيند.

اشتراک گذاری:

نظر بدهید